В Україні тестують наземного військового робота D-21-11, який може виконувати бойові завдання. Зокрема, проводити розвідку, штурмувати або обороняти позиції.
Наземний робот D-21-11.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
D-21-11 — це універсальний український робот, який створили учасники оборонного кластера Brave1. Машина обладнана автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання.
Федоров зазначив, що робот здатний проводити розвідку, штурмувати або обороняти позиції. Також платформу можна використовувати, щоб безпечно доставляти боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки. До того ж бойова частина повністю знімна.
Бойова частина робота, D-11, вже пройшла успішні випробування та має позитивні відгуки від військових. У планах розробників — інтегрувати в робота натовські види озброєння та посилити стійкість до ворожого РЕБу.
У повідомленні йдеться, що зараз команда працює над масштабуванням виробництва. Також, Федоров наголосив, що вони активно продовжать технологічно посилювати українську армію аби ефективніше протидіяти ворогу.
Нагадаємо, що 27 грудня Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін розповів, що із серпня 2023 року Україна серійно випускає далекобійний дрон-камікадзе, який схожий на “Шахед”. Крім того, за його словами, Україна планує масово збільшити виробництво снарядів калібру 155-мм у наступному році. Однак, все залежатиме від доставлення пороху.
На початку зими Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall анонсували запуск виробництва бронетехніки на території України. На початку жовтня німецька оборонна компанія Rheinmetall отримала від уряду ФРН велике замовлення на постачання 155-мм артилерійських боєприпасів у межах чинного рамкового контракту.
Президент США Дональд Трамп у вівторок заявив, що не має жодного наміру звільняти главу Федеральної…
Каблучку померлого Папи Римського Франциска буде знищено молотком під час спеціальної церемонії. Папський перстень, також…
Більшість дипломатів вважають досягнення домовленості між Москвою та Києвом малоймовірним через суттєві розбіжності між сторонами.
Наразі виконують аварійний ямковий ремонт локальними картами. Це дозволяє ефективно усувати пошкодження дорожнього покриття, які…
Понад 85% комплектуючих для САУ “Богдана” виробляють в Україні. Очікується, що до кінця 2025 року…
Київський апеляційний суд відхилив обʼєднаний позов Київської громади до комппанії "НЕСТ". У позові забудовника зобовʼязали…