Український парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання законопроект №10378, що стосується вдосконалення мобілізаційних процедур, військового обліку та проходження військової служби.
Народный депутат Давид Арахамия во время брифинга после заседания Согласительного совета лидеров фракций и председателей комитетов парламента, в Киеве, 16 декабря 2019 г. Фото Кузьмин Александр / УНИАН
Рішення було ухвалено після закритої наради з військовим командуванням та засідання Погоджувальної ради, про яке раніше анонсував голова фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія.
За словами Арахамії, обговорення законопроекту проходило в Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки в закритому режимі, з дотриманням вимог законодавства щодо роботи з таємною інформацією.
На нараді були присутні Головнокомандувач Залужний, начальник Генерального штабу Шаптала, міністр оборони Умєров, керівництво Верховної Ради, голови фракцій та комітетів. Головне питання обговорення – поліпшення процесу мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
У ході наради виявилося, що деякі положення законопроекту порушують права людини або не є оптимально сформульовані. Попри це, усі політичні сили визнали необхідність мобілізації. За результатами наради, законопроект повертається ініціатору для доопрацювання, а також будуть передані пропозиції, напрацьовані на комітеті та у робочих групах.
Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.
Якщо законопроєкт про мобілізацію ухвалять без вагомих змін, то всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів.
19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.
Видання Reuters зазначає, що Уряд України намагається заохотити сотні тисяч українців мобілізуватися до ЗСУ посиленим контролем і збільшеними штрафами. Та експерти вважають, що законопроєкт потребує доопрацювання.
Чеський ексхокеїст Домінік Гашек заявив, що колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв погрожував йому вбивством.
Цього тижня очікується черговий візит посланця Трампа Віткоффа до Москви.
Процес скринінгу (перевірка відповідності українського законодавства законодавству ЄС) у рамках перемовин з Україною про вступ…
Компанія заявила, що інвестує 50 мільярдів доларів у Сполучені Штати протягом наступних п'яти років, створивши…
Бернар Арно, найбагатша людина Європи та генеральний директор імперії предметів розкоші LVMH, розкритикував Європейський Союз…
Автори заяви, які представляють американські виші, розповіли про "безпрецедентне й надмірне політичне втручання, яке тепер…