Categories: Без рубрики

Уповноважений розповів, скільки українців офіційно вважаються зниклими безвісти

З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з них вдалося ідентифікувати через офіційні повідомлення від Російської Федерації, які надходять через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Решту — завдяки неофіційним джерелам, зокрема свідченням звільнених полонених та відкритим джерелам (OSINT).

Близько 60 тисяч українців офіційно вважаються зниклими безвісти. Приблизно шоста частина з них може перебувати в полоні у Росії.

Про це в інтерв’ю Суспільне заявив уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов.

“У розшуку перебувають понад 60 тисяч осіб. Щодо близько 10 тисяч є підтвердження, що вони в полоні. Йдеться як про офіційні підтвердження – від країни-агресора через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) – так і про неофіційні”, – розповів Добросердов.

Він уточнив, що неофіційні джерела інформації – це свідчення тих, хто повернувся з полону, а також пошук по OSINT. Зокрема, окремі російські військові публікують у мережі інформацію, на підставі якої підтверджується факт перебування конкретних українців у полоні. Так вдалося встановити вже понад півтори тисячі зниклих безвісти.

При цьому офіційне джерело інформації – це підтвердження через канали Червоного Хреста.

Добросердов пояснив, що виключення з реєстру зниклих безвісти відбувається тільки за дотримання однієї з двох умов. Перша – людина звільнена і перебуває або на території, підконтрольній уряду України, або в країні, з якою в України є міжнародно-правові угоди.

Друга – правоохоронні органи ухвалюють юридичне рішення про те, що знайдене тіло ідентифіковано як таке, що належить особі, яку раніше вважали зниклою безвісти.

Нагадаємо, у кожній області запустять представництво Коордштабу з питань військовополонених. На засіданні Ради Координаційного штабу було узгоджено роботу регіональних груп, які запрацюють на місцях орієнтовно з травня. Також унормовано продовження роботи й центрів підтримки для родичів полонених, які нещодавно запрацювали у Львові, Вінниці, Миколаєві та Харкові.

 

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

3 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

3 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

3 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

3 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

3 години ago