Кабмін подав до Верховної Ради Бюджетну декларацію на 2025-2027 роки, в якій планує залишити розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплатні на рівні 2024 року.
Про це повідомила віцеспікерка парламенту Олена Кондратюк.
Як пояснила Кондратюк, Бюджетна декларація — це документ, який визначає основні пріоритети в бюджетній політиці на середньострокову перспективу.
Тобто, згідно з поданою декларацією, уряд не планує збільшувати розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплатні у найближчі декілька років, а хоче залишити їх на рівні 2024 року.
Олена Кондратюк наголошує, що це “жорсткий підхід”, оскільки тарифи на електроенергію для населення та ціни на все найнеобхідніше тільки зростають.
Згодна з колегами — це занадто жорсткий підхід у той час, як зростають тарифи на електроенергію для населення та ціни на все найнеобхідніше. Держава має підтримувати тих, хто залишається в країні, і мотивувати повертатися з-за кордону всіх, хто хоче долучитися до повоєнної відбудови та відновлення.
Вона додала, що держава має підтримувати тих, хто лишається в Україні, а теперішня політика “не дає людям жодної надії”. Кондратюк додає, що питання замороження соцстандартів має бути предметно обговорене в парламенті.
Водночас така соціальна політика не дає людям жодної надії на краще та лише посилює зневіру. Питання замороження соцстандартів має бути предметно обговорене в парламенті. Уряд має знайти можливості забезпечити бодай невелике зростання прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, яке принаймні покриє очікувану інфляцію у 2025-2026 роках.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.