Кабінет Міністрів розглянув петицію, підтримувану медійними і громадськими організаціями, із закликом застосувати санкції РНБО проти ексзаступника голови Адміністрації Януковича Андрія Портнова. Там не знайшли інформації щодо наявності підстав для запровадження обмежень.
Про це йдеться у відповіді премʼєр-міністра Дениса Шмигаля на звернення стосовно застосування персональних санкцій щодо А.В. Портнова.
Він розповів, що Мінекономіки разом з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством закордонних справ, Мін’юстом, поліцією, Бюро економічної безпеки, Держбюро розслідувань, Національним антикорупційним бюро, Службою безпеки та Офісом генпрокурора доручили розглянути петицію й надати висновки.
За результатами цього доручення Мінекономіки дійшло висновку, що петиція не містить обставин, які можуть розглядати як підстави для застосування санкцій згідно із законом, заявив Шмигаль.
Водночас рішення Сполучених Штатів щодо санкцій не є визначеною законом підставою для застосування санкцій, додав він.
Окрім того, в уряді кажуть, що петиція не містить відомостей, які свідчать про терористичну діяльність Портнова у значенні терміна «терористична діяльність» згідно із законом «Про боротьбу з тероризмом», що можуть розглядатися як підстави для застосування санкцій.
«МВС, Національна поліція, БЕБ, Національне антикорупційне бюро, СБУ повідомили Мінекономіки про відсутність на цей момент інформації щодо наявності підстав для застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до зазначеної у петиції фізичної особи», — йдеться у відповіді.
У Кабміні підкреслили, що люди, які володіють фактами, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, мають право звернутися до правоохоронців із заявою.
Ще наприкінці минулого року керівниця відділу розслідувань hromadske Ярослава Вольвач подала цю петицію на розгляд Кабміну. Тоді ж учасники Медіаруху, а також українські медійні та громадські організації закликали президента Володимира Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції щодо санкцій проти Андрія Портнова.
Медіарух вимагає запровадити санкції з огляду на «численні журналістські розслідування, які свідчать про можливий збережений вплив Андрія Портнова на судову систему України».
Зазначимо, що невдовзі після оприлюднення петиції Ярослави Вольвач Портнов через свою представницю Каріну Мікітян звернувся до Кабміну з проханням видалити її. Але вже 11 січня звернення набрало необхідні 25 тисяч підписів.
Портнов обіймав посаду радника першого заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича у 2011–2014 роках. У березні 2014 року Європейський Союз запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів та причетності до порушень прав людини. Серед них був і Портнов. А в березні 2015 року ЄС продовжив санкції, але виключив зі списку Портнова.
У березні 2018-го Служба безпеки України порушила справу про держзраду щодо Портнова. Через це той подав позов до суду на СБУ. Згодом справу закрили. У травні 2019 року Портнов повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. А в грудні 2021-го на нього наклали санкції США.
Наразі у школах Києва вже працює понад 1300 камер. Їх встановлюють для підвищення рівня безпеки…
В «Укроборонпромі» заперечили причетність до виробництва бракованих мін, фото яких раніше з'явивлися у мережі.
Суд відправив правоохоронця на 2 роки до дисциплінарного батальйону за сприяння втечі чоловіків призовного віку…
Проєкту ЖК «Ріхерт & Парк» не буде, але житло там точно зʼявиться
Цими вихідними актор Джон Войт зустрівся з президентом Трампом, щоб обговорити це питання. Заклик президента…
Дві українки — математикиня і лауреатка премії Філдса Марина Вязовська та завідувачка лабораторії прикладної кліматології…