Уряд оприлюднив текст угоди про створення Інвестиційного фонду відбудови, підписаної Україною та Сполученими Штатами Америки.
Текст документу має 12 сторінок і опублікований на Урядовому порталі.
США в партнерстві представлятиме Корпорація з фінансування міжнародного розвитку. Україну — держорганізація “Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства”.
Україна спрямовуватиме 50% доходів від нових ліцензій на природні ресурси до спецфонду, з якого кошти йтимуть до інвестиційного фонду, а США вноситимуть у Фонд кошти, зокрема тут можуть вказувати нову військову допомогу.
Фонд США має першочергове право купувати українські ресурси, а Україна гарантує, що інші не отримають кращих умов.
Угода має вищу силу за українське законодавство і Україна не може змінювати умови для фонду через нові закони.
Якщо Угода суперечитиме майбутнім зобов’язанням України перед ЄС, сторони переглянуть її.
Документ набуде чинності після ратифікації Верховною радою і діятиме без обмеження в часі, доки обидві сторони не домовляться про його припинення.
В угоді також є згадка про військову допомогу від США: «Якщо [уряд США] надаватиме Уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі (включаючи передачу систем озброєнь, боєприпасів, технологій або навчання), капітальний внесок США вважатиметься збільшеним на оцінювальну вартість такої військової допомоги».
Серед активів, які входять до переліку природних ресурсів: ділянки, запаси та родовища на території України алюмінію, сурми, миш’яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу (включно зі скрапленим природним газом).
Нагадаємо, «Європейська правда» зазначала, що угода встановлює політичні параметри співпраці урядів. Однак чимало деталей, включно з тими, що мають політичне значення, будуть прописані у «технічній угоді», яка, станом на зараз, не готова до підписання.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль казав, що після підписання «основної» угоди, мають підписати ще дві технічні — про саме створення спільного інвестиційного фонду і про його фінансування та наповнення.
Як повідомлялоось, міністерка економіки Юлія Свириденко із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати можуть отримати понад 350 млрд доларів після підписання угоди про корисні копалини.
Моніторинговий супутник Sentinel-3 від Європейського космічного агентства (ESA) зробив світлину найбільшого у світі айсберга A23a.
Станом на 16:00 суботи, 3 травня. між Силами оборони України та російськими військами від початку…
Проросійський прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо все-таки планує відвідати Москву для участі у пропагандистському параді на 9 травня,…
Пресслужба Білого дому опублікувала у соцмережах згенероване фото президента Дональда Трампа в образі Папи Римського.
Вісім країн ОПЕК+ (Саудівська Аравія, Росія, Ірак, ОАЕ, Кувейт, Казахстан, Алжир і Оман) провели віртуальну…
Сербський лідер Александр Вучич скоротив свій візит до Сполучених Штатів через хворобу. Зараз він у лікарні.