Тиск Заходу не дає змоги країні-агресору Росії зберігати вплив на колишні радянські республіки і налагоджувати економічні зв’язки з Глобальним Півднем.
Про це повідомляє Financial Times.
Звіт був представлений під час стратегічної сесії під керівництвом прем’єр-міністра Михайла Мішустіна у квітні 2024 року. У ньому підтверджується, що тиск Заходу призвів до розколу між Росією і деякими її найближчими торговими партнерами. Доповідь було презентовано кільком десяткам високопоставлених урядовців і топменеджерів деяких найбільших держкомпаній країни-агресора. Також на презентації були присутні путінський радник, політолог Сергій Караганов, який закликав російського диктатора застосувати ядерну зброю проти Європи, і «філософ» та ідеолог російського фашизму Олександр Дугін.
У доповіді сказано, що мета Москви — відновити доступ до світової торгівлі та зробити Росію центром євразійського торгового блоку, який має конкурувати зі сферами економічного впливу США, ЄС і Китаю. Росія розглядає створення «макрорегіону» як важливий довгостроковий проєкт, який «переживе будь-які переговори із Заходом щодо майбутнього України» і допоможе зміцнити її позиції на «світовій арені», стверджувалося в документі.
Новий блок також має зміцнити зв’язки РФ із Глобальним Півднем, надаючи всім сторонам доступ до сировини, розвиваючи фінансові та транспортні зв’язки й об’єднуючи їх єдиним «світоглядом».
У доповіді визнається, що перешкоди для «глобального відродження» Росії залишаються значними. Західні країни успішно змусили Центральну Азію дотримуватися санкцій, використовуючи підхід «батога і пряника», і надали їм доступ до світових ринків, транспортних коридорів і ланцюжків поставок в обхід Росії.
Тим часом союзники РФ скористалися санкціями, витіснили російський бізнес зі своїх територій, узяли під контроль експортні та імпортні потоки і перенесли виробництво з Росії. Країни Центральної Азії також домагалися додаткових комісійних, щоб компенсувати ризики порушення санкцій.
Москва має намір створити євразійський торговельний блок із країнами ЄАЕС, Центральної Азії та Глобального Півдня, щоб відновити доступ до світової торгівлі та конкурувати із Заходом.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…