Кабінет міністрів України схвалив нову процедуру експорту для чотирьох видів продукції. Нові правила діятимуть для експорту українського зерна до пʼяти держав-членів ЄС.
A grain cart dumps harvested wheat into a semi-truck as a combine continues harvesting operations at sunset.
Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
У процедурі передбачено, що 4 культури: кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця, які йдуть в режимі експорту до 5 держав мають отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики.
«Згідно з нашим планом дій, Україна буде контролювати та регулювати експорт наступним чином. Ми погоджуємо з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і обсяг аграрної продукції з чотирьох культур, вони своєю чергою визначають чи готові приймати ці культури, коли й в яких об’ємах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами», – наголосив Сольський.
13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.
14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.
15 вересня Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.
Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.
Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.
Крім цього, у Болгарії фермери та власники переробних підприємств вивели важку техніку на транспортні розв’язки, протестуючи проти рішення парламенту не продовжувати заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України після 15 вересня.
Також, 18 вересня стало відомо, що Румунія може накласти заборону на ввезення української агропродукції на 30 днів, якщо країна отримає відповідні запити на експорт.
18 вересня з’явилась інформація, що Угорщина, Польща і Словаччина не братимуть участі в роботі координаційної платформи щодо українського зерна в Брюсселі.
У відповідь на це Україна подала позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини до СОТ.
Фото: Getty Images
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.