Categories: Без рубрики

Увага, сексизм: у Києві за дискримінаційну рекламу “креативників” оштрафували всього на 65 тисяч за рік

Держпродспоживслужба розглянула 12 звернень з приводу дискримінаційної реклами.

Про це виданню Kyiv Media повідомив Віталій Вишняк – начальник відділу контролю за рекламою Управління держпродспоживслужби у Києві.

Так, зазначений відділ займається, зокрема, регулюванням реклами як зовнішньої (на вивісках і транспорті), так і внутнішньої (всередині приміщень), а також реклами у друкованих ЗМІ, на радіо і телебаченні. У 2020 році відділ дослідив 1466 об’єктів усіх типів рекламоносіїв. За результами було ухвалено 311 рішень про накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу на загальну суму понад 735 тисяч гривень. 11 випадків реклами довелося зупинити.

При цьому щодо дискримінаційної реклами, яка принижує стать (переважно жінок), за минулий рік було розглянуто всього 12 звернень.

“За результатами розгляду справ зазначеної категорії три рекламних сюжети визнанно такими, що порушують вимоги частини третьої статті 7, частини першої статті 8 Закону України “Про рекламу”. Ці сюжети були зупинені. Штрафи за сексистську рекламу склали 65,1 тис. гривень“, – повідомив Віталій Вишняк.

Додав, що на сьогодні у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Києві розглядається 5 звернень щодо розповсюдження двох рекламних сюжетів, які мають ознаки дискримінаційної реклами.

Наразі проводиться збір доказів для розгляду справи. Остаточне рішення щодо визнання рекламних сюжетів такими, що порушують вимоги законодавства, буде прийнято після розгляду справ“, – додав начальник відділу.

За його словами, працівники відділу постійно проходять навчання щодо сексистської реклами та співпрацюють із громадськими організаціями, які досліджують винятково це питання. Крім того, створено внутрішні документи та посібники, які допомагають визначити – чи є реклама сексистською. Також постійно проводяться дослідження щодо виявлення дискримінаційної реклами.

 “Ми співпрацюємо із Індустріальним ґендерним комітетом з реклами (ІГКР) та з організацією “Гармонія рівних”, проходимо тренінги, аби визначати таку рекламу“, – додав Віталій Вишняк, зазначивши, що відділ при ухваленні рішень послуговується законом “Про рекламу”.

Серед прикладів сексистської реклами, яку виявляли у Києві останнім часом, то переважна більшість стосується жінок, які фігурують як сексуальний об’єкт. Наприклад, такий образ жінки експлуатувався рекламі житла в Вишевому.

Або у рекламі акумуляторів для автомобілів.

Зазначимо, що днями Верховна рада України схвалила у першому читанні законопроект № 3427  “Про внесення змін до закону “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі“. Документ пропонує на законодавчому рівні чітко встановити визначення дискримінаційної реклами, зокрема не лише візуальної, а й аудіоконтенту. Зокрема, у документі прописано, що дискримінаційною рекламою за ознакою статі є реклама, яка містить твердження і/або зображення про інтелектуальний, фізичний, соціальний або інший вид переваги однієї статі над іншою, яка принижує гідність людини за ознакою статі.

Зміни також пропонують посилити відповідальність за порушення законодавства про рекламу. Порушенням вважається демонстрація насильства за ознакою статі, зображення для привернення уваги тіла як сексуального об’єкта, або використання словесних зворотів, звуків чи еротичних зображень, котрі не мають прямого стосунку до рекламованого продукту або способу його вживання.

Віталій Вишняк зазначає, що остаточне ухвалення цього законопроекту значно пришвидшить розгляд Держпроспоживслужбою таких справ, з огляду на те, що розглядом цих питань займається досить невеликий штат співробітників.

Це полегшить нашу роботу та прискорить розгляд справ такої категорії. Відділ контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту споживачів посилить контроль за недопущенням розповсюдження сексистської реклами на території Києва“, – резюмував він.

Якщо кияни бачать неприйнятну дискримінаційну рекламу – вони можуть надсилати звернення із фото- або відеопідтвердженням на електронну скриньку Головного управління Держпродспоживслужби у Києві – zvernen@kyiv-dpss.gov.ua. Обов’язково потрібно зазначити адресу розміщення такої реклами. Форму для звернення пожна подивитися ТУТ.

Нагадаємо, у Києві 8 березня відбудеться Марш жінок-2021, учасники якого вимагатимуть, зокрема, ратифікації Стамбульської конвенції, відкриття державних притулків для жертв домашнього насильства та ін.

На противагу цьому мітингу відбудеться акція консервативної організації “Традиції і порядок”.

Фото надані на вимогу Kyiv Media 

Recent Posts

Дружба людини і тварини. 15 травня у прокат виходить фільм «Уроки містера Пінгвіна»

«Уроки містера Пінгвіна» (The Penguin Lessons) – це драматична стрічка 2024 року, заснована на реальних…

7 години ago

Бунтівники з політичною позицією. 15 травня у прокат виходить однойменний байопік про ірландський реп-гурт Kneecap із Майклом Фассбендером

«Kneecap» – це ірландський комедійний байопік, який розповідає про походження реального ірландськомовного реп-гурту Kneecap. Фільм…

8 години ago

Сучасна Одіссея в стилі Джеймса Бонда. 17 травня стартує допрем’єрний показ «Місія неможлива: Фінальна розплата» із Томом Крузом

«Місія неможлива: Фінальна розплата» (Mission: Impossible – The Final Reckoning) – це восьма частина культової…

8 години ago

15 травня у прокат виходить фільм жахів «Пункт призначення: Родове прокляття» — шоста частина культової горрор-франшизи

«Пункт призначення: Родове прокляття» (Final Destination: Bloodlines) – це шостий фільм у культовій серії жахів…

8 години ago

Орбан знову звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи Угорщини

Орбан поскаржився на "безпрецедентну атаку служб безпеки проти Угорщини в останні дні".

8 години ago

Ада Рибачук, Володимир Мельніченко, Федор Тетянич, Валерій Ламах та Флоріан Юр’єв. У Києві відбудеться виставка «ПроЗорі» про плеяду київських митців

У Києві в Національному центрі «Український Дім» 22 травня розпочнеться виставка «ПроЗорі», присвячена творчості культових київських художників — Ади…

8 години ago