Categories: Без рубрики

В Індії хочуть побудувати космічну станцію і полетіти на Місяць

У понеділок, 30 грудня, Індія успішно запустила два супутники під час першого в історії країни випробувального польоту космічного стикування. Це знадобиться для будівництва власної космічної станції та взяття зразків Місяця.

Індія розглядає запуск у 2028 році своєї місії з повернення зразків на Місяць «Чандраян-4», за якою піде посадковий модуль і марсохід без екіпажу у співпраці з Японією.

«Чандраян-4», який має на меті зібрати приблизно місячні зразки поблизу південного полюса Місяця та доставити їх на Землю, нещодавно схвалили в уряді Індії для стимулювання її космічної економіки. На повернення країни на Місяць було виділено приблизно $250 млн доларів.

У понеділок, 30 грудня, Індія успішно запустила два супутники під час першого в історії країни випробувального польоту космічного стикування, місії, яка має на меті продемонструвати ключову технологію, яка знадобиться країні для будівництва власної космічної станції та повернення зразків Місяця на Землю.

«Ракета вивела супутники на правильну орбіту», — заявив голова ISRO С. Соманат.  Якщо все піде добре, перша спроба стикування може відбутися до 7 січня.

Місія SpaDeX є необхідною для побудови космічної станції з використанням модульної конструкції, як Міжнародна космічна станція — а також кілька інших експериментів, включаючи робот-маніпулятор.

Ця технологія також має вирішальне значення для майбутньої місії Індії «Чандраян-4» з повернення каменів з південного полюса Місяця: щоб здійснити це, апарат повинен стартувати з Місяця зі зразками, а потім зістикуватися з іншим космічним кораблем, щоб помістити їх у капсулу, що прямує до Землі.

Архітектура місії включає п’ять модулів космічного корабля, для яких знадобляться два запуски з найпотужнішої ракети ISRO — LVM-3. Під час першого запуску буде здійснюватися посадковий модуль і транспортний засіб для збору зразків, а під час другого — пересадочний модуль і модуль повторного входу, які залишаться на місячній орбіті. Згідно з планом місії, асцендер із зібраними зразками стартує з поверхні Місяця та передасть дорогоцінний вантаж до модуля повторного входу, який потім попрямує назад до Землі для безпечного приземлення.

Щоб відпрацювати стикування двох космічних апаратів на орбіті — один із найскладніших аспектів місії «Чандраян-4» — ISRO запустить експеримент із космічного стикування (SPADEX) вартістю 14 мільйонів доларів пізніше цього року або на початку 2025 року, повідомляє Deccan Herald.

Інші вітчизняні технології, які розробляються для місії на Місяць, включають роботизовану руку для черпакування з поверхні Місяця та буровий механізм для збору зразків на глибині кількох метрів під поверхнею, раніше повідомляла ISRO.

Recent Posts

Світ має зробити висновки з помилок минулого — МЗС у роковини аварії на ЧАЕС

Світ має пам’ятати, що злочин і трагедія Чорнобиля стали прямим наслідком безвідповідальної політики Кремля, який…

4 хв. ago

У США підтвердили загибель сина заступниці директора ЦРУ на війні проти України

Речниця Центрального розвідувального управління США підтвердив загибель Майкла Глосса — сина заступниці директора відомства з…

30 хв. ago

У КНДР на церемонії за участю Кім Чен Ина представили новий есмінець

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин взяв участь у церемонії спуску на воду нового багатоцільового…

42 хв. ago

Розробника засобів РЕБ для армії РФ підірвали поблизу кордону з Україною

У Росії внаслідок вибуху авто помер Євгеній Ритніков — директор конструкторського бюро «Брянський електромеханічний завод»…

44 хв. ago

На похорон Папи Франциска прибули 140 тисяч людей

У Римі близько 140 тисяч людей зібралися на площі Святого Петра та сусідніх вулицях, щоб…

1 годину ago

Зеленський зустрівся з Трампом у Римі. У Білому домі назвали зустріч «дуже продуктивною»

Президент України Володимир Зеленський проводить у Римі зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

1 годину ago