Переговори щодо потенційного контракту між оператором супутникового інтернету Starlink Ілона Маска та італійським урядом зайшли в глухий кут.
A Starlink satellite-based broadband system is seen at a mobile passport application station installed by the State Migration Service in Shevchenk, Kharkiv region, on September 29, 2022. (Photo by Yasuyoshi CHIBA / AFP) (Photo by YASUYOSHI CHIBA/AFP via Getty Images)
Про це заявив у суботу, 22 березня, міністр оборони Італії Гвідо Крозетто, цитує Reuters.
Як відомо, уряд прем’єр-міністерки Джорджи Мелоні прагне гарантувати зашифрований зв’язок між урядом, дипломатами і військовими, які працюють у ризикованих районах, і Starlink є одним з претендентів на надання цієї системи.
“Мені здається, що все зайшло в глухий кут“, – сказав Крозетто.
За його словами, це частково пов’язано з тим, що дискусії перейшли від технічних аспектів до “заяв” Ілона Маска і про нього.
Поінформовані співрозмовники повідомили Reuters, що Рим розглядав п’ятирічну угоду на загальну суму 1,5 млрд євро з компанією, яка є частиною групи SpaceX Маска.
Але переговори між урядом і Starlink викликали обурення серед опозиційних політиків, які ставлять під сумнів мудрість передачі контракту на національну безпеку іноземному бізнесмену і близькому союзнику президента США Дональда Трампа.
Крозетто вважає, що коли ситуація заспокоїться, переговори повернуться на технічний рівень.
“Річ у тім, що є найбільш корисним і безпечним для нації“, – додав він.
Звернемо увагу, Starlink став важливою послугою для українських військових у трирічній війні з Росією після того, як значна частина комунікаційної інфраструктури країни була виведена з ладу.
Нагадаємо, що влада Польщі працює над закупівлею додаткових комплектів супутникової інтернет-системи Starlink для потреб України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…