Categories: Без рубрики

В Києві презентували «Гайд безбар’єрних подій» – проєкт зі створення комфортного простору для всіх

«Гайд безбар’єрних подій»  презентували на засіданні Ради безбар’єрності під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Про це повідомляє Офіс президента.

Гайд безбар’єрних подій — посібник із практичними рішеннями щодо підготовки та проведення онлайн та офлайн заходів, створений у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».

«Перед усіма нами постають нові життєво важливі питання: як взаємодіяти під час стресу, куди звертатися людям з інвалідністю, як взагалі підтримати одне одного, не спричинивши додаткової травми? Організатори заходів — конференцій, виставок, будь-яких публічних зустрічей — дуже хочуть бачити серед своїх учасників людей із досвідом війни. Але як організувати це правильно? Ми ніколи не знаємо, хто поруч із нами: що ця людина пережила й що бачила, у якому вона стані зараз. «Гайд безбар’єрних подій» — книга про повагу до досвіду різних учасників», — зазначила Зеленська.

Зараз «Гайд безбар’єрних подій» існує як розділ «Довідника безбар’єрності». У вигляді книги його отримали учасники Ради безбар’єрності.

«Довідник безбар’єрності» – гід із толерантної взаємодії. Він виник як довідник із коректного спілкування з відкритим кодом і поповнюється на тлі ворожого вторгнення.

«Одне з визначень безбар’єрності – це коли зручно всім без винятку. Думаю, воно могло б бути основним принципом на рівні держави і суспільства. Бо люди з досвідом війни – це нині всі ми. Ось чому безбар’єрні події та взагалі безбар’єрне життя потрібні всім нам», – вважає Зеленська.

Ініціативу «Без бар’єрів» започаткувала перша леді України Олена Зеленська. У 2021-му уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Цьогоріч Кабінет Міністрів затвердив План заходів на 2023–2024 роки з реалізації Стратегії безбар’єрності.

З метою створення безбар’єрного простору при Кабінеті Міністрів було сформовано тимчасовий консультативно-дорадчий орган – Раду безбар’єрності. Її діяльність визначається в Положенні про Раду безбар’єрності. Орган очолює Прем’єр-міністр України, до його роботи залучені: Офіс Президента Глави держави (перша леді України, радниця – уповноважена Президента України з питань безбар’єрності), 15 міністерств та ЦОВВ, 24 ОВА, КМВА, територіальні громади, а також  міжнародні й українські експертні організації, представники бізнес-спільнот та організацій громадянського суспільства.

Recent Posts

В Україні випробовують унікальні бойові наземні дрони з волоконно-оптичним управлінням

На відміну від традиційних радіоканалів, волоконно-оптичне з’єднання забезпечує стабільну передачу відео та команд навіть на…

3 хв. ago

У березні різко зріс імпорт Китаєм іранської нафти

Імпорт іранської нафти Китаєм різко зріс у березні, оскільки покупці накопичили запаси через острах, що…

13 хв. ago

Росіяни знову скинули бомбу на своє ж село у Бєлгородській області

Чергова російська авіабомба «випадково» впала на території Бєлгородської області РФ, пошкоджено вісім житлових будинків.

24 хв. ago

Росіяни планують оточення чи напівоточення Сум — BBC

Весняно-літня наступальна кампанія російської армії в Україні, за словами головкома ЗСУ Олександра Сирського, "фактично почалась".…

28 хв. ago

Перший засуджений за геноцид у Сребрениці відбуватиме покарання в Естонії

Колишній сербський генерал вперше засуджений за геноцид, скоєний у Сребрениці в липні 1995 року.

35 хв. ago

Шість держав із 30 учасниць “коаліції охочих” підтвердили готовність відправити військових в Україну – AFP

Лише шість країн із 30, що входять до так званої коаліції охочих, висловили готовність відправити…

38 хв. ago