Categories: Без рубрики

В Києві відремонтують медзаклади з урахуванням вимог безбар’єрності

Цьогоріч у медзакладах столиці продовжать впроваджувати принципи безбар’єрності для рівного доступу до медичних послуг усіх містян.

Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург під час проєктного семінару «Впровадження безбар’єрності та доступності у м. Києві: перспективи та виклики на друге півріччя 2024 року».

Вона наголосила, що безбарʼєрність у медицині – це насамперед забезпечення рівних можливостей доступу до медичних послуг та інформації для усіх жителів міста.

«Йдеться, зокрема, про фізичну, лікувально-діагностичну, економічну доступність, доступність до послуг з реабілітації, ментального здоров’я, паліативної допомоги та, звичайно, до інформації», – наголосила Гінзбург.

За словами директорки Департаменту, для забезпечення фізичної доступності в медичних закладах облаштовують пандуси, відкриті рецепції та інклюзивні зали очікування, санітарні кімнати, ліфти, переобладнують дверні отвори.

«Зокрема, у 2024 році за кошти місцевого бюджету плануємо капітально відремонтувати окремі медзаклади з дотриманням усіх вимог безбар’єрності», – наголосила вона.

Крім того, у медзакладах спілкування лікаря та пацієнта з порушеннями слуху відбувається з використанням послуги перекладу жестовою мовою «Сервіс УТОГ». Це стало можливим завдяки налагодженій з 2021 року співпраці Департаменту з Українським товариством глухих УТОГ.

Також директорка Департаменту нагадала, що наразі працівники 29 медзакладів столиці отримали доступ до Реєстру територіальної громади міста Києва. Це дозволяє забезпечувати внутрішньо переміщених осіб медичною допомогою в межах міських цільових програм без збору паперових документів.

Вона додала, що розвивається й напрям доступності до послуг з охорони ментального здоров’я.

«Із перших днів введення воєнного стану ми перекваліфікували телефон довіри 0-800-501-212, що працював для учасників АТО та членів їхніх родин, на загальнодоступний. Відтоді й дотепер ним користуються всі, хто потребує негайної психологічної підтримки. Також у квітні 2023 року відкрили спеціалізований Кризовий центр, де можна отримувати медико-психологічну допомогу як стаціонарно, так і амбулаторно», – зазначила Валентина Гінзбург.

Директорка Департаменту наголосила ще на одному напрямі, що став вкрай актуальним саме зараз – це створення рівних можливостей для безперешкодного доступу до послуг із реабілітації. За її словами, наразі в Києві таку допомогу дорослим та дітям надають 17 закладів стаціонарно і 34 амбулаторно. Вони мають відповідні умови для відновлення когнітивних, сенсорних і рухомих послуг. У цих закладах працюють мультидисциплінарні бригади фахівців, відкриті кабінети асистивних технологій тощо.

«Я переконана, що безбарʼєрність у медичній сфері – не просто сучасний тренд, а необхідна умова для отримання меддопомоги. Медицина рятує життя та здоров’я, тому має бути не лише якісною, а й максимально доступною для кожного», – підбила підсумки Гінзбург.

Нагадаємо, у 2024 році Київ реконструюватиме зелені зони із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності. Першочергово ті об’єкти, які перебувають у безпосередній близькості до медичних закладів.

Recent Posts

На Полтавщині запровадили аварійні відключення світла через сніг та вітер

У п’ятницю, 11 квітня, у 12 населених пунктах Миргородської та Лохвицької громад на Полтавщині запровадили аварійні відключення світла…

3 хв. ago

В Україні випробовують унікальні бойові наземні дрони з волоконно-оптичним управлінням

На відміну від традиційних радіоканалів, волоконно-оптичне з’єднання забезпечує стабільну передачу відео та команд навіть на…

20 хв. ago

У березні різко зріс імпорт Китаєм іранської нафти

Імпорт іранської нафти Китаєм різко зріс у березні, оскільки покупці накопичили запаси через острах, що…

30 хв. ago

Росіяни знову скинули бомбу на своє ж село у Бєлгородській області

Чергова російська авіабомба «випадково» впала на території Бєлгородської області РФ, пошкоджено вісім житлових будинків.

40 хв. ago

Росіяни планують оточення чи напівоточення Сум — BBC

Весняно-літня наступальна кампанія російської армії в Україні, за словами головкома ЗСУ Олександра Сирського, "фактично почалась".…

44 хв. ago

Перший засуджений за геноцид у Сребрениці відбуватиме покарання в Естонії

Колишній сербський генерал вперше засуджений за геноцид, скоєний у Сребрениці в липні 1995 року.

52 хв. ago