Categories: Без рубрики

В Мінекономіки пояснили відсутність прямих гарантій безпеки в угоді зі США

Економічні інтереси Сполучених Штатів в українських надрах стають додатковим стимулом для підтримки територіальної цілісності України. Угода України зі США – насамперед економічна і фінансова.

Про це заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка сказав на Radio NV.

“У нас є кілька треків у відносинах зі Сполученими Штатами Америки. Це стратегічний партнер. Це не може зводитись до одного єдиного документа. В нас є економічна безпека, інвестиційна, фінансова підтримка, військова підтримка, політичні процеси якісь, дипломатичні йдуть. Тобто воно все запрацювало належним чином у різних вимірах. І тому принциповість вписання власне в цей договір усіх безпекових гарантій зникла, тому що ми зрозуміли їх підхід, вони зрозуміли наше бажання, воно почало працювати належним чином”, – сказав Качка.

Відсутність гарантій безпеки в угоді, на його думку, не означає провал України “і ми говоримо, що це в майбутньому”.

“Ні, в жодному разі. Це паралельні речі. Ми з’ясували між собою. Президент (Володимир Зеленський) з’ясував для себе. Він бачить, як це буде працювати. Все питання врегульовано належним чином, і тому ми готові рухатись далі. Тому тут теж немає чогось недоробленого”, – пояснив свою думку заступник міністра економіки.

Щоб чинити спротив агресору, Україні потрібні зброя, нові санкції, тиск на Російську Федерацію. І все це зараз з’являється в позиції Сполучених Штатів Америки, додав він. Через угоду про копалини США “зайшли в спробу знайти перемир’я, зупинити якось агресію”.

“Але зараз стає очевидним, що поки ці розмови тривають, нам потрібна підтримка […] в тому числі для українців насамперед територіальна цілісність – це цінність сама в собі”, – сказав Качка.

Він пояснив, що для Сполучених Штатів Америки в цьому є логіка.

“Тобто, якщо ми говоримо про інвестиції в критичні матеріали, в нафту, газ, нам потрібно захищати контроль український – публічний, конституційний, суверенний контроль над тими територіями, які є українськими. І тому потрібно надавати зброю, продавати зброю, продовжувати підтримку України, тиснути на Росію. Тобто всі ці елементи з’явилися. Якщо подивитися динаміку новин минулого тижня, вона саме такою є”, – сказав урядовець.

“У нас є спільні інтереси в економічній політиці, в економічній безпеці. І це означає, що в нього (президента США Дональда Трампа) так само є інтерес підтримувати Україну і щодо питань безпеки. І це те, власне, чого ми хотіли добитися. Ми говорили про безпекові гарантії. Нам важливо, щоб був інтерес в адміністрації президента, в їхній логіці захищати Україну”, – додав він.

Recent Posts

Суд наказав знести відпочинковий комплекс на Дніпрі у Києві

Прокуратура довела, що готельно-ресторанний комплекс Galera Resort на Набережно-Корчуватській вулиці в Києві збудовано незаконно.

20 хв. ago

Євросоюз відмовиться від російського газу. Що відомо

Єврокомісія наполягає на забороні нових контрактів з Росією й поступове згортання чинних.

31 хв. ago

Європарламент позбавив польського ультраправого депутата Гжегожа Брауна імунітету

Рішення ухвалили через інцидент, який трапився ще у грудні 2023 року, коли депутат «Конфедерації» після урочистого запалення…

39 хв. ago

Комітет Ради підтримав ратифікацію угоди про копалини

До тексту запропонували зміни щодо території поширення угоди.

50 хв. ago

Ізраїль завдає ударів відплати за ракетну атаку хуситів на аеропорт Бен-Гуріон

Цей удар був відповіддю на вчорашню атаку хуситів на аеропорт "Бен-Гуріон" та інші попередні атаки.

57 хв. ago

У Ватикані на час конклаву вимкнуть мобільний зв’язок

У пресслужбі Ватикану додали, що приготування Сикстинської капели, в якій триватиме конклав, також уже фактично…

1 годину ago