Орендар одного з приміщень в суді домігся визнання недійсним договору оренди в пункті, що забороняє приватизацію.
В Міністерстві культури запевнили, що меморіал «Батьківщина-мати» не здається в оренду і що він «жодним чином не може потрапити у приватні руки». Про це повідомляє прес-служба.
При цьому в МКІП визнали, що один з орендарів домігся визнання недійсним договору оренди в пункті, що забороняє приватизацію.
«На балансі Національного музею історії України у Другій світовій війні обліковується 38 одиниць нерухомого майна загальною площею понад 40 тис. кв. м. Орендар одного з приміщень площею 565,1 кв. м намагається в судовому порядку визнати недійсним договір оренди в пункті, що забороняє приватизацію майна. Проте це суперечить законодавству. Адже пряма норма закону “Про приватизацію державного і комунального майна” (стаття 4) не дозволяє приватизувати такі об’єкти» — вказано в повідомленні.
В Мінкульті поширили повідомлення для преси з цього питання.
«Головна будівля Музею, що увінчується монументом «Батьківщина-мати», не здається в оренду і жодним чином не може потрапити у приватні руки (…) Орендар одного з приміщень площею 565,1 кв. м намагається в судовому порядку визнати недійсним договір оренди в пункті, що забороняє приватизацію майна. Під час повторного розгляду справи Північний апеляційний господарський суд м. Київ задовольнив його вимогу. Проте наголошуємо: на нинішньому етапі це означає лише скасування пункту договору й аж ніяк не приватизацію» — вказано в повідомленні.
Повідомляється, що Фонд держмайна готується до оскарження цього рішення.
Зауважимо, за даними «Дзеркала тижня», яке повідомило про приватизацію, провести її намагається компанія «Архітектурна майстерня Інка», яку пов’язують з екс-головою ОПУ Андрієм Богданом, адвокатом олігарха Ігоря Коломойського.
Видання окремо наголошує на тому, що Фонд держмайна «не відстоював недоторканність національного меморіалу в судах, часом просто не з’являючись на судових засіданнях».
Як вказують «Наші Гроші», «Архітектурна майстерня Інка» у 2015 році отримало в оренду від ФДМУ дві будівлі провулку Запечерному, 2, що перебувають на балансі Національного музею історії України у Другій світовій війні. Йдеться про будівлю (літера «А») площею 433,1 кв м та будівлю (літера «Б) площею 132 кв м.
«Архітектурна майстерня «Інка» довело в суді, що переукладений договір з ФДМУ від 2019 року не був приведений у відповідність до закону «Про приватизацію державного та комунального майна», який було ухвалено в 2018-му. Суд також зазначив, що не отримав від Мінкультури доказів на підтвердження того, що орендоване майно планується власником до використання.
Повідомляється, що рішення госпсуду раніше уже було скасоване в апеляції, але поновлене Верховним судом.
Фото: Фейсбук
Провідна неділя — це особливий день у християнській традиції, коли люди вшановують пам’ять померлих, відвідують…
Також американський президент додав, що «робота над загальною мирною угодою між Росією та Україною йде…
Російські війська знищили базу батальйону "Госпітальєри" у Павлограді, Яна Зінкевич оголосила збір коштів на відновлення.
Раніше стало відомо, що на похороні Папи Римського очікується присутність 50 президентів та 10 монархів. Загалом у Ватикані в суботу…
Все це відбулось в день, коли столиця перебувала в жалобі за жертвами масованої ракетної атаки…
Минулого тижня Нечаєв без запрошення з'явився на меморіалі Зеєловських висот з охороною, російським вінком та білоруським колегою.