Натомість в КМДА обіцяють її виправити до кінця року.
У Києві ситуація з забезпеченням хворих на коронавірус ліжками та киснем — напружена. Однак в КМДА обіцяють, що до кінця року у кілька разів збільшать забезпечення лікарень киснем.
Як заявив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, всього в Україні на сьогодні вільні понад 11 тисяч ліжок із киснем для хворих на COVID-19.
«Кількість вільних ліжок 11 815 — це вільних ліжок забезпечених киснем, які готові до прийому хворих… Кількість ліжок, які на сьогодні відведені під лікування хворих на ковід, в країні складає 53 445 ліжок. Це загалом по країні. При цьому в лікарнях на сьогодні перебуває 27 792 пацієнта. Ви бачите, що заповненість ліжок складає на рівні 52%. Ситуація відрізняється від регіону до регіону. Є регіони, де кількість вільних ліжок дуже велика — це Дніпропетровська та Херсонська області, наприклад. А є регіони, де ситуація у нас достатньо напружена — це місто Київ, Харківська область» — заявив міністр.
Водночас, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург повідомила сьогодні, що з 4,5 тисяч «ковідних» ліжок у столиці киснем забезпечені лише 27%. До необхідного показника у 80% тут збираються дійти до кінця року.
«Завантаження коливається від 50% до 70%. 27% забезпечена киснем… Це або централізоване під’єднання, або закуповуємо кисневі концентратори. Чому такий відсоток? На превеликий жаль, на неодноразові наші прохання керівництво держави відреагувало лише наприкінці жовтня… Враховуючи те, що з місцевого бюджету лише на капремонт систем киснепостачання виділено 18 мільйонів гривень, а також були ухвалені дві урядові постанови, якими також виділяються кошти, думаю, до кінця цього року вийдемо на цей показник – забезпечення 80% ліжкового фонду киснем» — розповіла Гінзбург виданню «Главком».
Також чиновниця розповіла про кадровий дефіцит у столичних лікарнях — з квітня цього року з медзакладів звільнилося 7 тисяч працівників.
«Сьогодні укомплектованість лікарень фахівцями різна. Є у нас лікарні, забезпечені лікарями на 60-65% від потреби, медичними сестрами на такому ж рівні. Натомість середній показник – 78%. Але врахуйте, що певний відсоток персоналу люди пенсійного віку. А це медики з групи ризику, часто мають супутні патології… З 1 квітня по 30 вересня у Києві звільнились 7000 медичних працівників, з яких лікарів – 1200, медсестер – 2300» — розповіла Гінзбург.
Також Гінзбург вкотре наголосила, що в КМДА проти створення мобільних шпиталів для коронавірусних хворих, і вважають, що додаткові ліжка можна забезпечити у наявних лікувальних-профілактичних закладах МОЗ, Академії меднаук, відомчих лікарень.
«Ми стоїмо на позиції, що в місті Києві окрім закладів комунальних є заклади Міністерства охорони здоров’я, Національної академії медичних наук, МВС, МЗС. А це більше 11 тисяч ліжок. І тому ми переконані: коли у нас вже є заклади з матеріально-технічною базою, медичними працівниками, то там і потрібно створювати нові «ковідні» місця» — заявила вона.
Нагадаємо, у Києві виявлено 1 212 нових випадків коронавірусу за добу.
Фото: фейсбук
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…
Євросоюз шукає можливості полегшити експорт американського газу, при цьому дотримуючись своїх правил щодо викидів метану,…
Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що цього тижня розкриє зміст запропонованого ним мирного…
Американські держслужбовці чинять опір вимогам Департаменту ефективності уряду (DOGE) та його керівника Ілона Маска щотижня…
Єгипет і Катар, які є посередниками в переговорах між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС про припинення…
На Харківщині протягом минулої доби внаслідок російських обстрілів загинуло три людини, ще дві – отримали…