Categories: Без рубрики

У МЗС Тайваню пояснили, чому незалежність острова залежить від результату війни Росії в Україні

Хоча західні демократії постійно підкреслюють, що згодні із запропонованою Пекіном "політикою одного Китаю", яка ставить у невигідне становище політично самостійний Тайвань, вони водночас наполягають, що комуністичний режим материкового Китаю не повинен намагатися змінити становище, що склалося, військовим шляхом.

Про те, як ця ситуація виглядає з погляду Тайваню, розповів заступник міністра закордонних справ Тайваню У Чжі-Чжун в інтерв’ю для видання “Настоящее время”.

Тайвань підозрює Китай у саботажі та навмисному пошкодженні інтернет-кабелю на дні Тайванської протоки. Пекін заперечує свою причетність. Підводний кабель було пошкоджено китайським судном у перші дні 2025 року. Цей інцидент став новим епізодом у напружених відносинах Тайваню та Китаю. Пекін вважає Тайвань своєю територією та регулярно проводить великі військові навчання. Тайбей називає їх “репетиціями майбутньої військової операції”.

“Розв’язана Росією війна проти України змусила нас переосмислити багато речей і по-новому поглянути на геополітичну ситуацію. Ще кілька років тому ми схильні були вірити в можливість мирного співіснування з Китаєм, попри відмінності в політичних системах. Однак агресія Росії проти України зруйнувала ці ілюзії. Стало очевидно, що для таких країн, як Росія і Китай, територіальна експансія і переділ світового порядку є пріоритетними цілями”, — говорить У Чжі-Чжун.

Щоб запобігти військовому вторгненню з боку Китаю, Тайвань розробив стратегію “Не сьогодні”, яка включає три ключові напрямки:

  • демонстрація світу рішучості Тайваню захищати свою свободу і незалежність, щоб отримати підтримку союзників в разі агресії;
  • регулярні військові навчання в регіоні спільно зі США, Японією та європейськими країнами, що демонструють Китаю, що міжнародна спільнота не допустить порушення статус-кво в Тайванській протоці.
  • активна участь у міжнародних організаціях. Членство в СОТ, Інтерполі та інших організаціях підвищує міжнародний статус Тайваню і дає додаткові інструменти для захисту інтересів.

“Війна в Україні стала для нас жорстоким, але корисним уроком. Ми винесли з неї важливі висновки і робимо все можливе, щоб стримати потенційну агресію з боку Китаю. Наша мета — зробити так, щоб кожного дня, коли Сі Цзіньпін роздумуватиме про вторгнення на Тайвань, він зрештою ухвалював рішення: “Не сьогодні”. Звичайно, якщо Росія здобуде перемогу, це може підштовхнути Китай до рішучих дій.
Однак, дивлячись на стійкість України, світове засудження війни і втрату Росією авторитету на міжнародній арені, Китай, безумовно, тричі подумає, перш ніж зважитися на вторгнення”, — підсумовує він.

Recent Posts

Кількість постраждалих у Марганці зросла до 51, у місті оголошено триденну жалобу

Раніше повідомлялося про 49 постраждалих. Загинуло дев'ять людей – сім жінок та два чоловіки у…

16 секунд ago

США більше не можуть гарантувати безпеку Європи — Гегсет

США уже передали управління контактною групою з оборони України Великій Британії та Німеччині, "що символізує…

13 хв. ago

Трамп та Путін вже готові зустрітися — Пєсков зробив заяву

Раніше Володимир Путін заявив про готовність заморозити бойові дії по лінії зіткнення й відмовитися від…

22 хв. ago

Скринінг половини кластерів уже завершено — ЄС про вступ України

у рамках перемовин з Україною про вступ до Євросоюзу скринінговий звіт Єврокомісії щодо кластера 1…

27 хв. ago

Генштаб підтвердив ураження заводу з виробництва ударних БпЛА в Татарстані

Сили оборони підтверджують влучання та вибухи в районі цілі.

38 хв. ago

Найбільша держкомпанія Китаю Sinopec відновила закупівлі російської нафти

Поставки нафти з РФ були припинені в березні після погрози президента США Дональда Трампа обкласти…

55 хв. ago