Categories: Без рубрики

В Німеччині на базі ВМФ затримали китайського шпигуна

На базі ВМФ Німеччини в Кілі затримали китайського шпигуна. Зловмисник проникнув на режимний об’єкт та робив знімки військового спорядження.

Про це пише Tagesschau.

За даними журналістського розслідування, 9 грудня було заарештовано громадянина Китаю, який, ймовірно, отримав доступ до військового об’єкта в порту Кіля та зробив там фотографії. Охоронці бази затримали підозрюваного та передали його поліції.

Речниця земельного управління кримінальної поліції Шлезвіг-Гольштейну підтвердила лише, що проти цього чоловіка ведеться розслідування. Прокуратура Фленсбурга, яка займається цією справою, не коментувала цю інформацію.

Мобільний телефон чоловіка та інші предмети, які він мав із собою, наразі аналізуються земельним управлінням кримінальної поліції. До розслідування також долучено Федеральне управління військової контррозвідки (BAMAD).

Слідчі намагаються з’ясувати, чи працював підозрюваний на іноземну розвідку та чи фотографував порт з метою шпигунства.

У щорічному звіті BAMAD зазначено, що «інтерес Китаю до розвідки щодо Бундесверу залишається високим». Китай прагне стати світовим лідером у військовій та економічній сферах до 2049 року, використовуючи кібершпигунство, гібридні заходи та класичні операції з розвідки.

У Кілі знаходяться важливі об’єкти Бундесверу та ВМС, а також підприємства оборонної промисловості, такі як суднобудівний завод ThyssenKrupp, який виробляє сучасні підводні човни.

НАТО також представлена в цьому портовому місті через «Центр передового досвіду операцій у вузьких і мілководних акваторіях» (COE CSW), який займається дослідженнями та вдосконаленням військових навичок у складних морських умовах.

Німецькі органи безпеки повідомляють, що Китай останніми роками посилив свої розвідувальні операції в Німеччині. Крім класичного економічного та промислового шпигунства, зростає кількість випадків політичного шпигунства та спроб впливу.

Наприклад, у квітні 2023 року в Дрездені було заарештовано громадянина Німеччини китайського походження Цзян Г., який, за даними слідства, передавав китайській розвідці інформацію з Європейського парламенту.

У вересні 2023 року в Лейпцигу було затримано його знайому Яці С., яка працювала в логістичній компанії в аеропорту Лейпциг/Галле. Генеральний прокурор звинувачує її в передачі даних про транспортування військових товарів та пересування представників компанії Rheinmetall.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

3 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

3 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

3 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

3 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

3 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

4 години ago