Для знесення пам'ятника Олександру Пушкіну в центрі Одеси потрібно отримати відповідь від ЮНЕСКО, оскільки монумент розташований в охоронній зоні.
Пам'ятник Пушкіну в Одесі. Фото: соцмережі.
Про це повідомив голова департаменту культури та євроінтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга в коментарі Укрінформу.
“Закон про деколонізацію має ряд винятків. Зокрема зони об’єктів всесвітньої культурної спадщини є винятками. На будь-яку дію там, від зміни планування кварталу до простої заміни труб, потрібна відповідь від ЮНЕСКО”, — сказав Ліптуга.
За його словами, наразі міськрада звернулася листами до Міністерства культури та закордонних справ, а також комунікувала з ЮНЕСКО щодо того, що робити далі з пам’ятниками в охоронній зоні.
“Але ЮНЕСКО тут теж дуже обережна та забюрократизована організація, тому швидко від них відповіді ми не отримаємо. Це дуже довга процедура. Ми пишемо в Мінкульт, вони пишуть в виконавчу компанію ЮНЕСКО в МЗС, МЗС відправляє це в Париж, і таким самим ланцюгом відповідь повертається до нас”, — сказав посадовець.
24 серпня місцеві одеські пабліки повідомили, що на пам’ятнику російському поету Олександру Пушкіну, що на Приморському бульварі в Одесі, з’явилися заклики демонтувати його.
Раніше, 9 липня, міський голова Одеси Геннадій Труханов висловився проти демонтажу пам’ятників російському письменнику Олександру Пушкіну та генералу Михайлу Воронцову, адже вони нібито потрібні місту.
За його словами, ці пам’ятники встановили “наші прапрапрадідусі та бабусі”, а монумент Пушкіну взагалі встановлений за кошти одеситів.
Як підкреслив Зеленський, ситуація на фронті та реальна активність російської армії доводять, що наявного тиску…
Державний секретар США анонсував "важливий тиждень" щодо завершення війни Росії проти України.
Представники польської делегації робили селфі під час процесії. Зокрема, депутати Міхал Войцік та Роман Ґертих.…
Власники паспортів входять до більшої групи з 16 осіб, які успішно оплатили мальтійське громадянство, попри…
За один протиповітряний бій Повітряні сили ЗСУ збили 11 крилатих ракет.
Найбільша кількість добровольців прибула з країн Південної та Східної Азії, за ними слідують колишні радянські…