Categories: Без рубрики

В окупованих українських містах захоплюють підприємства, майно та ресурси підприємці з Чечні й інших частин Росії, навіть з Камчатки та Сахаліну

Російські підприємці особливо зацікавлені Маріуполем та Донецьком. Особливу активність виявляють структури, пов'язані з Рамзаном Кадировим. Чеченські підприємці отримали контроль над металургійними підприємствами, зокрема Маріупольським меткомбінатом імені Ілліча і Запоріжчерметом.

Про це йдеться в розслідуванні російських опозиційних “Важных историй.

Найактивніше освоюють українську власність бізнесмени з південних регіонів Росії (Ростовська, Волгоградська області, Краснодарський край), але є навіть із Чукотки, Камчатки й Сахаліну.

Особливу активність виявляють структури, пов’язані з Рамзаном Кадировим. Чеченські підприємці отримали контроль над металургійними підприємствами, зокрема Маріупольським меткомбінатом імені Ілліча і Запоріжчерметом.

Найчастіше нові компанії реєструють у містах Донецької та Луганської областей, які були окуповані ще десять років тому. Наприклад, у Донецьку з лютого 2022 року зареєстрували понад 1000 юросіб, у Луганську — 746, у Макіївці — 255. Аналітики Transparency International пов’язували це зі сприйняттям цих територій у росіян як “стабільніших” для бізнесу, порівняно із Запорізькою та Херсонською областями.

Серед міст, окупованих під час повномасштабної війни, бізнес реєструють переважно у Маріуполі й Бердянську. Так, у Маріуполі бенефіціарами більше ніж половини юросіб, зареєстрованих в російському реєстрі, є росіяни, 40 компаній зареєстровані на кримців, 179 — на підприємців, які отримали податковий номер в окупованих регіонах.

На окупованих територіях уже з’явились великі компанії з мільярдними оборотами, найбільша з яких – ЮГМК із виторгом 79 млрд рублів за 2023 рік. Нею керує московський Союзметалсервіс і колишній заступник губернатора Тульської області Віталій Шерін. На окупованій частині Донецької області ЮГМК забрав одразу сім заводів, три з яких до війни входили до холдингу українського бізнесмена Ріната Ахметова.

Ще одна велика група компаній – ВТЕК, ключовою фігурою якої є українець Віталій Колесников. У 2020 році бізнесмена спіймали в Україні на спробі підкупити голову Фонду держмайна, після чого він утік до Росії. В Україні його оголосили в розшук, а на підконтрольних Росії українських територіях його кар’єра майже одразу пішла вгору: Колесников став власником семи компаній в окупованих регіонах і трьох — у Москві.

Інша велика група промислових компаній на окупованих територіях пов’язана із сім’єю Ярослава Тібекіна. Його дружина з 2017 році контролює Нижньогірський консервний завод у Сімферополі, Мелітопольський молокозавод, 40% Комсомольського кам’яного кар’єру і 50% Свердловського машинобудівельного заводу в Довжанську Луганської області.

Юридично такий бізнес не має законних підстав, оскільки відповідно до міжнародного права Росія не може вводити свої закони на окупованих територіях.

Recent Posts

Зеленський після заяви Трампа про Крим опублікував Кримську декларацію і висловив сподівання, що США будуть діяти «згідно зі своїми рішеннями»

Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…

2 години ago

Переговори у Лондоні. Сибіга повідомив про підсумки, Єрмак розповів про розмову з Келлогом

Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…

2 години ago

У Білому домі прокоментували заяву Трампа про Крим. Вважають, що Зеленський «рухається в неправильному напрямку»

Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…

2 години ago

25-27 квітня у Києві пройдуть чотири безоплатні екскурсії. Як долучитись

Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…

2 години ago

У Кремлі вимагають від України для завершення війни вивести війська з чотирьох областей

Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…

2 години ago

Іран у всій “красі”. 24 квітня у прокат виходить політичний трилер, що вразив світ — “Насіння священного інжиру”

Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…

2 години ago