У київських парках нібито майже повністю зникли білки. Це пов’язано з буцімто “гламуризацією” київських парків — “Київзеленбуд” вирубує старі дуплисті дерева, внаслідок чого білкам немає де влаштувати гнізда та розмножуватись. У Департаменті захисту довкілля КМДА це заперечують і наводять
Про зникнення білок і горобців пише громадська організація “Київський еколого-культурний центр”. У Департаменті захисту довкілля КМДА це спростовують.
За підрахунками фахівців КЕКЦу, порівняно з попередніми роками кількість білок знизилася приблизно в 20 разів.
Як зазначають у дописі, це пов’язано з “гламуризацією” київських парків — “Київзеленбуд” вирубує старі дуплисті дерева, внаслідок чого білкам немає де влаштувати гнізда та розмножуватись.
У приклад наводять два столичні ботанічні парки: Університетський та імені Гришка. Один належить Київському університету, а другий — Національній академії наук. Вчені там старі дерева з дуплами не вирубують, і тому там живуть білки.
“У всіх куточках цих ботанічних парків раз-по-раз лунає стукіт. Діти та дорослі стукають грецькими горішками один про одного. Це чудовий спосіб приманити та погодувати білок”, — зазначають екологи.
Водночас близько 8 років тому “Київзеленбуд” провів масову вирубку старих дуплистих дерев в парку КПІ — десятки білок залишилися без своїх сховищ. Тварини вирішили перебігти Берестейський проспект, до парку Івана Багряного, але всі були розчавлені машинами, що проїжджали.
Друга причина — “Київзеленбуд” не розвішує в парках штучні будиночки для білок, де вони могли б гніздуватися та розмножуватись. Зокрема, Департаменту захисту довкілля КМДА вже пропонували організувати розвішування в київських парках будиночків для білок, птахів та кажанів, проте нічого зроблено не було.
Білки та горобці не зникли з території столиці і це може підтвердити будь-хто, хто регулярно буває в парках та скверах міста, відповідає Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату.
«На жаль, ці недостовірні дані поширює одна організація, яка називає себе екологічною. Не спираючись на жодні наукові дослідження, вона голослівно стверджує, що кількість білок в парках Києва впала в 20 (!) разів, а горобців в 50 (!). Наступного разу, коли побачите такі цифри в Інтернеті, обов’язково поцікавтеся — звідки такі дані? І задумайтеся — чи не намагаються вами маніпулювати», — коментують у Департаменті захисту довкілля.
У Департаменті також розповіли про реальні справи, які підтримують та розвивають біорізноманіття у Києві. Йдеться про те, що Департамент захисту довкілля, КО «Київзеленбуд» та підприємства, що входять до його складу, котрий рік поспіль впроваджують та масштабують природоорієнтовані рішення у міських парках та скверах, а також наших лісах.
Нагадаємо, що з 2 до 31 січня жителі Києва принесли до пунктів прийому понад 8,6 тисячі новорічних дерев.
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…