У Нижньогородській області рф впав винищувач Су-34.
Як повідомляють росЗМІ, пілоти встигли катапультуватись.
ДОПОВНЕНО о 16:22. У Росії розбився носій КАБів Су-34, а не Су-27, уточнюють російські медіа з посиланням на Міноборони Росії. У відомстві стверджують, що екіпаж нібито катапультувався, а політ проходив без боєкомплекту.
Винищувач упав у лісі біля населеного пункту Велетьма, що поруч з містом Кулебаки. На землі руйнувань та постраждалих немає.
Літак повністю зруйновано. На місці працюють пожежні бригади. За даними джерел у поліції, одного з пілотів уже знайшли, другого шукають.
Росія також регулярно втрачає винищувач Су-27 з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Так, за даними британської розвідки, Росія могла збити свій літак Су-27 над Кримом наприкінці березня. Ця подія підтверджує, між російськими військами немає координації.
Раніше теж з’являлися повідомлення про подібні випадки “дружнього вогню”, особливо на окупованій території України. Розвідка вважає, що це підтверджує вплив дій України.
Су-27 – це важкий багатоцільовий всепогодний винищувач четвертого покоління, що створений з метою завоювання переваги в повітрі. Експлуатація в повітряних силах почалася в 1985 році, але офіційно прийнятий на озброєння лише у 1990 році. Після розпаду СРСР вироблявся в Росії.
Зазначається, що станом на січень 2014 року в експлуатації знаходилося 359 літаків Су-27, включаючи 225 Су-27, 70 Су-27СМ, 12 Су-27СМ3 і 52 Су-27УБ. Станом на 2024 рік, за даними World Air Forces, в експлуатації знаходиться менше 403 Су-27.
Представники уряду Німеччини підписали перший контракт про фінансування військового виробництва в Україні. Йдеться про далекобійні…
Україна синхронізувала свої санкції проти Росії та її поплічників з шістьма пакетами обмежень від Європейського…
Григорій Осовий, який з 2014 року очолював Федерацію профспілок України (ФПСУ), достроково склав повноваження. Новим…
Керівник Шевченківської окружної прокуратури Харкова Аміл Омаров може очолити Харківську обласну прокуратуру вже з 2…
Група «Нафтогаз» не використовуватиме бюджетні кошти для імпорту газу до майбутнього опалювального сезону 2025/2026. Закупівлі…
З 1 липня 2025 року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) офіційно припинило адміністрування програм…