Categories: Без рубрики

В Софії Київській відбулася публічна зустріч духовенства ПЦУ та УПЦ Московського патріархату

Щоправда, про її проведення та результати повідомили лише в ПЦУ.

На території Софії Київської у вівторок, 5 липня відбулася перша неформальна, але публічна зустріч духовенства Православної Церкви України і Української Православної Церкви МП. Про це повідомив ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості о. Георгій Коваленко у своєму Фейсбуці.

Її проведенню сприяло Міністерство культури та інформаційної політики України (на зустрічі був міністр Олександр Ткаченко), Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (голова служби Олена Богдан була модератором дискусії) та Національний заповідник «Софія Київська», який надав приміщення Будинку митрополита для проведення.

Особисто для мене це продовження на якісно новому рівні історії першої зустрічі Мережі відкритого православ’я у 2018 році за декілька місяців до надання ПЦУ Томосу, коли ми заявили, що хочемо бачити “замість війни юрисдикцій, взаємне визнання, мирне співіснування, співпрацю і співслужіння”. Можливо, прийшов час реалізувати цю візію першого кроку до повної єдності Українського Православ’я”, – зазначив Коваленко.

На думку учасника зустрічі священика ПЦУ Андрія Дудченка, було зрозуміло, що “спільного у нас набагато більше, ніж того, що розділяє”. Про це він написав у своєму Фб.

Ми маємо спільну віру, спільну богословську, літургічну та канонічну традиції. Ми маємо спільну історію, але подекуди різнимося в оцінці певних подій з історії. Треба працювати над спільним баченням історії. Ми єдині в розумінні деструктивної позиції Московського Патріархату, який підтримав війну проти України. Ми маємо багато спільних проблем. Всі ми є виходці з РПЦ. Всі ми відчуваємо брак освіти духовенства і єпископату. Нашим Церквам притаманна “візантійщина” в плані надмірного акцентування ритуалу, різних цяцьок та атрибутів влади і авторитету. Нам потрібно вивчати та відроджувати київську традицію – і в літургіці, і в церковному мистецтві та архітектурі, і в канонічній традиції виборності духовенства та єпископату”, – вказав він.

За словами священика, йшлося про те, що треба відмовлятися від “мови ворожнечі”. Було запропоновано також відмовитися від антиканонічної практики перехрещувань. Наступним кроком може бути відкрите проголошення того, що віряни можуть вільно відвідувати храми і брати участь у богослужіннях обох юрисдикцій.

Зауважимо, що УПЦ МП на своєму офіційному інформресурсі та у соцмережах про проведення цієї зустрічі не повідомляла.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

ДБР провело обшуки в ексзаступниці міністра економіки

Державне бюро розслідувань провело обшуки в адвокатки Світлани Панаіотіді. Вона обіймала посаду ексзаступниці міністра економіки…

7 хв. ago

День психолога в Україні. Важливість професії та її значення в сучасному суспільстві

Щороку 23 квітня Україна відзначає День психолога — свято, присвячене спеціалістам, які допомагають людям долати…

13 хв. ago

У Тетієві відкриється філія коледжу Київського університету імені Шевченка

У місті Тетіїв Київської області відкриється філія Оптико-механічного фахового коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

14 хв. ago

Стало відомо, хто представлятиме Францію та Німеччину на зустрічі у Лондоні

На зустрічі в Лондоні Францію представлятимуть дипломатичний радник президента Еммануель Бонн та політичний директор МЗС…

18 хв. ago

Карта DeepState показує просування Росії біля Сухої Балки та Ясенового на Донеччині. Втрати ворога на 23 квітня

Російські війська просунулися біля Сухої Балки та Ясенового Донецької області.

31 хв. ago

Нафтогаз зберіг ціну на газ для населення без змін до травня 2026 року

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" оголосила, що її річний тариф на газ для побутових клієнтів "Фіксований"…

33 хв. ago