Categories: Без рубрики

В Україні 16 лютого відзначають День військового журналіста та День єднання. Чому ці дні важливі

Щороку 16 лютого в Україні відзначають День військового журналіста. Цей день присвячується тим, хто щодня ризикує життям, доносить інформацію з місць активних бойових дій і висвітлює події на фронті в умовах повномасштабного вторгнення. А також з 2022 року в нашій країні відзначають День Єднання

День військового журналіста

День військового журналіста України відзначається з 2018 року.  Його запровадили наказом Міністра оборони України № 63 від 14.02.2018.

Таку дату обрали тому, що 16 лютого 2015 року неподалік міста Дебальцеве під час виконання завдання загинув редактор редакції телебачення Телерадіостудії Міністерства оборони України «Бриз» капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін. Тоді продовжував вести зйомку подій, з честю виконавши як військовий, так і журналістський обов’язок.

Ще з 2015 року, коли розпочалося АТО на території Донецької та Луганської областей,  військові інформаційно-медійні структури активно інформували людей про події на фронті

Відповідно до наказу Міноборони, щорічно 16 лютого проводяться заходи з відзначення кращих військових журналістів, пресофіцерів, офіцерів зі зв’язків з громадськістю. Також це й день пам’яті, коли вшановують військових журналістів, які виконували завдання у зоні бойових дій та загинули.

Через повномасштабне вторгнення Росії кількість загиблих журналістів в Україні зросла.  Тільки станом на липень минулого року  загинуло 33 журналісти,15 медійників — зникли безвісти.

День єднання 

День єднання  — це День єдності українців проти російської воєнної агресії.

Офіційно в Україні День єднання відзначають з 2022 року. Свято встановлено в Україні “З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…”, згідно з Указом Президента України “Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства” від 14 лютого 2022 року № 53/2022. У цей же день, згідно з Указом Президента України, прийнято проводити:

  • підняття Державного Прапора України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах
  • виконання о 10.00 Державного Гімну України
  • проведення закордонними дипломатичними установами України в державах перебування відповідних іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України.

Щороку 16 лютого в День єднання всі державні та житлові будівлі по всій країні можуть підняти український прапор. Українці вітають один одного зі святом та приєднуються до святкування різними способами. Можна прийти на роботу або на навчання в українській вишиванці або прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку. Багато батьків також одягають у вишиванку своїх дітей.

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

12 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

12 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

12 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

13 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

13 години ago