Categories: Без рубрики

В Україні можуть мобілізувати вʼязнів. Мінʼюст пояснив, за яких обставин

У Міністерстві юстиції пояснили, що мобілізація засуджених вбивць та ґвалтівників залежить від ставлення військових: дехто це «абсолютно засуджує», а деякі «брали б увʼязнених і засуджених сотнями».

Про це заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в коментарі LIGA.net.

Вона зауважила, що необхідно бути обережним у механізмах того, хто і як вирішує мобілізувати таких людей чи ні. Водночас запит військових у цьому є обовʼязковим.

Якщо вони не хочуть мати таку людину в підрозділі, бояться її або не хочуть окремо з нею займатися, ми просто не прийматимемо перше рішення і не подаватимемо на розгляд суду, — сказала Висоцька.

Однак, каже посадовиця, деякі командири «брали б сотнями увʼязнених і засуджених».

Висоцька пояснила, що «злочини теж дуже різні»: від дорожньо-транспортних пригод та злочинів з необережності до умисних вбивств і зґвалтувань.

Цей механізм — вирішувати це через суд, його наразі не існує. І тут ключові — дискусія у парламенті та запит військових. Тоді можна проаналізувати, які категорії змотивовані та дійсно допомогли б війську. Тоді можна брати фідбек від командирів. З 26 тисяч людей ми ще можемо обирати — за різними статтями й параметрами, — заявила вона.

Законопроєкт про мобілізацію розвʼяже це питання.

Вона також зазначила, що завдання держави полягає в тому, щоб забезпечити увʼязненому покарання, яке виправить людину й адаптує до повернення у суспільство.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

А вже 7 лютого, Верховна Рада України підтримала документ. До другого читання, яке відбудеться до 21 лютого, до документа можна буде внести правки.

Водночас проєкт закону містить низку суперечливих норм. У документі, зокрема, пропонують позбавити права на відстрочку аспірантів, які навчаються на контракті.

Новий законопроєкт також передбачає дозвіл брати до лав ЗСУ засуджених за їхнім бажанням. Однак міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що це не має бути добровільно, адже захист країни — обов’язок, а не право.

Recent Posts

Індекс інфляції у квітні підвищився. Що відбувається з цінами в Україні

У квітні 2025 року в Україні зафіксовано найвищий рівень інфляції від початку року — ціни…

1 хв. ago

12 травня — Міжнародний день медичної сестри. Історія, значення та святкування

12 травня у всьому світі відзначають Міжнародний день медичної сестри – професійне свято, присвячене медичним…

5 хв. ago

Ексмер Херсона Володимир Миколаєнко, який перебуває в полоні РФ, відмовився від обміну на користь тяжкохворого полоненого

Колишній мер Херсона Володимир Миколаєнко, який викрали росіяни у квітня 2022 року, мали обміняти, але…

9 хв. ago

Росія наздоганяє Україну у сфері виробництва дронів – Financial Times

Хоча Україна, як і раніше, має перевагу над Росією в інноваціях, в плані виробництва Москва виявилася…

9 хв. ago

Китай і США домовилися про «тарифне перемир’я» на 90 днів

Згідно з угодою, США знизять тарифи на китайські товари зі 145% до 30%, а Китай…

11 хв. ago

ЄС пригрозив заблокувати «Північний потік-2», якщо Кремль не погодиться на перемир’я – WSJ

Європейські партнери України пригрозили новими санкціями проти Росії, які можуть включати повне блокування газопроводу «Північний…

18 хв. ago