Зі слів Зеленського, до режиму «Дія.City» долучаться перші провідні іноземні та українські IT-компанії.
З 8 лютого в Україні починає працювати спеціальний правовий режим «Дія.City», який розроблено для розвитку IT-галузі. Його запуск презентувала керівниця проектного офісу «Дія.City» Наталя Денікеєва, також його коментував президент України Володимир Зеленський під час Diia Summit.
Під час свого виступу Зеленський розповів, що завдяки «Дія.City» частка ІТ у ВВП України зросте з 4% до 10%, а доходи – до 16,5 млрд доларів.
«Ми трансформуємо Україну у країну продуктових (ІТ-продукти-ред.) компаній. Завдяки Дія.City частка ІТ у ВВП нашої держави зросте з 4 до 10%, а доходи галузі – до 16,5 мільярдів доларів. Ми хочемо побудувати найзручнішу державу у світі», – запевнив Зеленський.
Зеленський також уточнив, що працювати в Дія City зможуть на однакових умовах як українські, так й іноземні компанії, стартапи, інвестори.
«Ми хочемо, щоб резидентами Дія City ставали не тільки вітчизняні, а й зарубіжні IT-компанії. Тому вже сьогодні до Дія City доєднаються і перші, і другі – провідні вітчизняні та іноземні компанії. Адже цифрова держава – це рівність», – додав Зеленський.
За його словами, вже сьогодні до режиму долучаться перші провідні іноземні та українські IT-компанії.
Представники компанії-розробника програмного забезпечення Luxoft Ukraine запевнили dev.ua, що не будуть подавати документи на приєднання до режиму в перший день його дії.
«Ми досить позитивно оцінюємо проєкт «Дія City», при цьому не плануємо подавати документи в перший день його старту. Зараз ми проводимо необхідні консультації та розрахунки для визначення формату можливої участі компанії у проєкті, але остаточно рішення ще не прийняте» — повідомила директорка юридичного департаменту Оксана Бульба.
CEO та президент Intetics Борис Концевой запевнив, що його компанія приєднається до режиму після інших компаній.
«Ми приєднаємось до Дія City після того, як це зроблять «великі гравці» галузі, адже ідея запрацює саме після цього» — запевнив він.
Повідомляється, що про намір доєднатися до «Дія.City» заявив Олександр Косован, засновник компанії MacPaw. Також заявили про це Glovo, Lyft та Revizion. В інших топових IT-компаніях поки що позиції стосовного нового режиму не озвучують. Зокрема, консультації щодо доцільності вступу ведуться в Ciklum, ZONE3000 та інших.
Режим «Дія.City» — спеціальний правовий та податковий режим для IT-індустрії. Умови Дія City діятимуть протягом 25 років і будуть поширені на всіх працівників компаній-резидентів. Він створений для аутсорсингових компаній, R&D-компаній, продуктових компаній, стартапів. Резидентами спецрежиму можуть стати компанії, які займаються, зокрема:
Для компаній розроблені певні критерії входу. Так, для аутсорсингових, R&D і продуктових компаній є вимоги щодо питомої ваги доходів від здійснення встановлених видів діяльності, середньої зарплати, кількості працівників/GIG-спеціалістів. Для стартапів також є вимоги до річного доходу та терміну реєстрації.
Для компаній-резидентів передбачено спеціальний податковий режим. Зокрема, вони сплачуватимуть:
Нагадаємо, на Diia Summit презентували також 10 нових цифрових послуг, серед них — зміна місця реєстрації на всю країну, послуги для пенсіонерів та водіїв, нові сповіщення в «Дії», оновлений «Дія.Підпис».
Фото: Фейсбук
У церемонії вшанування пам'яті загиблих у Києві внаслідок російського удару взяли участь також понад 50…
Президент Володимир Зеленський, що, ймовірно, не зможе взяти участь у поховальній процесії, оскільки у нього…
Розслідування щодо Damen Shipyards, за інформацією видання, велось сім років, і у 2024-му Генеральна прокуратура…
Китай скасував мита на деякі товари зі США, однак спростував заяву Трампа про те, що…
У МЗС застерегли іноземних військових, насамперед сербських, про участь яких у параді було оголошено раніше,…
Колишній президент США Джо Байден, який підтримував тісні робочі та особисті відносини з Папою Римським…