Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 1 жовтня розпочала процедуру перегляду граничних цін на електроенергію "на добу наперед", внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку. Оновлені тарифи стосуються тільки підприємств.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Як зазначили в пресслужбі, рішення “жодним чином не вплине на фіксований рівень цін на електроенергію для населення”.
За даними регулятора, процедура, зокрема, передбачає проведення відкритих обговорень, під час яких усі зацікавлені учасники ринку електричної енергії матимуть змогу надати свої пропозиції та зауваження.
“Звертаємо увагу, що перегляд граничних цін на ринку електроенергії зумовлений необхідністю забезпечити умови для комерційного імпорту електричної енергії з країн Європи з метою покриття можливого дефіциту потужності в осінньо-зимовий період під час російських терористичних атак на енергосистему”, — йдеться в повідомленні.
Планується, що постанова набере чинності 31 жовтня 2024 року. Пропонується встановити такі максимальні граничні ціни.
На ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку:
На балансуючому ринку максимальні граничні ціни:
Нагадаємо, 26 вересня, стало відомо, що в Україні планується підвищення цін на електроенергію для бізнесу. Основними для цього причинами є удари по критичній інфраструктурі, що призвели до зниження генерації, а також потреба збільшити ліквідність ринку для фінансування ремонтів та відновлення.
Для стабілізації енергосистеми необхідно нарощувати імпорт електроенергії, що вимагає приведення цін до рівня ринків сусідніх країн.
Найбільші профспілки Аргентини в четвер розпочали масштабний 24-годинний страйк, що паралізував роботу поїздів, літаків і…
Протидія дронам та розвідка стануть завданнями коаліції.
Екскерівник Держфіскальної служби Роман Насіров, якого підозрюю у хабарництві, заявив, що є солдатом та не розуміє,…
Близько 7 години вечора 10 квітня російський дрон влучив у 5-поверхівку в населеному пункті Озерне.
Понад 75 країн визнали вигоду у співпраці зі Сполученими Штатами. Зараз триває багато переговорів.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав Євросоюз об’єднати зусилля, аби протистояти "одностороннім залякуванням". Очільник КНР посилався…