Categories: Без рубрики

В Україні планують створити екосистему полігонів. Тестуватимуть новітні технології розмінування

Центральним елементом майбутньої інфраструктури стане Навчально-випробувальний комплекс з розвитку новітніх технологій та інновацій у сфері протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.

Близько 139 000 квадратних кілометрів території України наразі є потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Аби прискорити гуманітарне розмінування, Міністерство оборони ініціює створення системи полігонів для тестування новітніх технологій розмінування.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

«Ми створюємо не просто полігони чи бази даних – ми формуємо нову екосистему безпеки, де кожна інновація проходить реальні випробування, а кожне рішення має підтримку фахової спільноти. Це – системна інфраструктура, яка працює на життя», – зазначив начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Руслан Берегуля.

Передбачається, що система полігонів матиме гібридну модель взаємодії, що означає синхронізацію державних, освітніх, виробничих і операторських майданчиків для тестування новітніх рішень.

Зазначається, що центральним елементом майбутньої інфраструктури стане Навчально-випробувальний комплекс з розвитку новітніх технологій та інновацій у сфері протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.

Ініціатива передбачає створення спеціалізованих полігонних зон (для вибухових, водних, динамічних випробувань), лабораторної та аналітичної бази для досліджень і випробувань, освітнього центру підготовки фахівців, включно з міжнародними тренінгами, платформи для тестування та допуску нових технологій до застосування.

В МОУ підкреслили, що комплекс дозволить прискорити впровадження технологій, посилити якість навчання операторів, забезпечити серйозну наукову підтримку інновацій, і стане спільним майданчиком для взаємодії держави, бізнесу, науки та міжнародних організацій.

Як повідомляв Укрінформ, найбільш небезпечними в плані мінування наразі залишаються три райони Київщини – Вишгородський, Броварський та Бучанський.

Нагадаємо, Швеція надасть додаткові €7 мільйонів на розмінування та дрони для України у рамках формату «Рамштайн».

Recent Posts

У Південній Кореї знову заарештували експрезидента Юна у справі про заколот

Колишній президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у четвер, 10 липня, повернувся до в’язниці після…

43 хв. ago

Російські спецслужби організували у Європі понад 70 актів гібридної війни

На відміну від України, де РФ практично щодня вбиває та позбавляє даху мирних жителів, жителі…

59 хв. ago

Трамп нарешті зрозумів, що Путін не хоче завершення війни в Україні, – The Telegraph

Президент США Дональд Трамп нарешті зрозумів, що попри всі його зусилля, які спрямовані на припинення…

1 годину ago

Танкерний флот Греції посилює перевірки своїх суден у російських портах після серії загадкових вибухів

Грецькі джерела у сфері судноплавства та безпеки повідомили агентству, що заходи включають підводні інспекції водолазами…

1 годину ago

ЄП назвав Грузію країною, захопленою незаконним режимом

У середу, 9 липня, Європейський парламент закликали ЄС до введення санкцій проти чиновників "Грузинської мрії",…

2 години ago