ММР є більш безпечними та меншими за розміром, ніж великі атомні реактори, а також можуть працювати там, де взагалі немає мережі.
KYIV, UKRAINE - MARCH 4: Acting Chairman of the Board of the Joint-Stock Company 'National Nuclear Energy Generating Company 'Energoatom'' Petro Kotin speaks to nuclear plant workers at an event dedicated to commemorating the second anniversary of the occupation by Russian armed forces of Zaporizhzhia Nuclear Power Plant on March 4, 2024 in Kyiv, Ukraine. Participants of the event discussed of problems related to the de-occupation of the Zaporizhzhia Nuclear Power Plant and existing security threats associated with Russian nuclear terrorism. (Photo by Oleksii Chumachenko/Global Images Ukraine via Getty Images)
В Україні до 2050 року планується додати до 3000 МВт потужностей, яку генеруватимуть десять малих модульних реакторів (ММР).
Про це повідомив керівник “Енергоатома” Петро Котін у коментарі “Енерго LIVE”.
“Ми бачимо, що у нас є можливості та є потреба у малих модульних реакторах на рівні до 3000 МВт”, — зазначив Котін і додав, що таких енергоблоків для України потрібно буде побудувати десять.
“Енергоатом” вже має низку домовленостей з провідними розробниками малих модульних реакторів, зокрема з компанією Holtec International, як повідомив керівник компанії.
Чимало компаній у світі займаються розробкою ММР, що свідчить про розвиток атомних технологій, розповів Котін.
Водночас він зазначив, що не може сказати, наскільки безпечною є експлуатація малих модульних реакторів в умовах повномасштабної війни.
Але він наголосив, що ММР, за заявами розробників, є більш безпечними та меншими за розміром, ніж великі атомні реактори, а також можуть працювати там, де взагалі немає мережі.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.