Categories: Без рубрики

В Україні розпочався проект ЄС з удосконалення законодавства у сфері ГМО

Проект також спрямований на підтримку Держпродспоживслужби та фітосанітарних лабораторій України.

Про це повідомили на офіційному Євроінтеграційному порталі.

14 червня 2021 року консорціум у складі трьох країн-членів Європейського Союзу – Латвії, Польщі, Нідерландів – і Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) за фінансування ЄС розпочали новий проєкт Твіннінг. Мета – наближення українського законодавства до норм ЄС, удосконалення роботи Держпродспоживслужби та фітосанітарних лабораторій України.

За даними Представництва Європейського Союзу в Україні, цей проект допоможе вдосконалити українську систему контролю за виробництвом ГМО на місцях

У межах проекту експерти ЄС та їхні українські колеги спільно розроблять пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у сфері генетично модифікованих організмів (ГМО), прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва. Проект також допоможе вдосконалити українську систему контролю за виробництвом ГМО на місцях, щоб організувати безпечне виробництво та відстеження з самого початку. Огляд системи захисту прав на сорти рослин принесе користь селекціонерам рослин України та їхній інтелектуальній власності. Галузь насінництва та розсадництва отримає вигоду від можливостей торгівлі та підвищить якість виробництва.

«Європейський Союз продовжує надавати підтримку уряду України в наближенні її фітосанітарного законодавства до норм та стандартів ЄС, зокрема у сфері ГМО, захисту прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва. Ми сподіваємось, ця підтримка посприяє подальшому зміцненню відповідних  державних служб, а Україна максимально використає практичний досвід, яким діляться країни – члени ЄС», – наголосив керівник операційного сектору сільського господарства, продовольчої безпеки та земельних ресурсів Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

Цікаво, що насамперед проект спрямований на підтримку Держпродспоживслужби, що отримає рекомендації з питань підвищення ефективності від подібних установ ЄС. Водночас підтримуватимуть і фітосанітарні лабораторії України, що отримають допомогу в акредитації згідно зі стандартом ISO 17065. Українські колеги отримають не лише знання, а й практичний досвід під час запланованих тренінгів та навчальних візитів до країн – членів ЄС.

До слова, проект Твіннінг «Наближення національного законодавства України у сферах державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, захисту прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва відповідно до норм та стандартів ЄС» фінансується в межах Європейського інструменту сусідства та партнерства. Він буде реалізовуватися протягом 21 місяця Державною службою захисту рослин Латвійської Республіки, Польською державною службою охорони рослин та інспекції насіння, Польським дослідницьким центром з випробування сортів та Нідерландською інспекційною службою рослинництва Naktuinbouw  у партнерстві з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Бюджет проекту: 1,1 млн євро.

Тривалість: квітень 2021 – грудень 2022.

Твіннінг – це інструмент Європейського Союзу для інституційного співробітництва між державними установами країн-членів ЄС та країн-партнерів. Проекти Твіннінг ґрунтуються на безпосередньому обміні знаннями та досвідом.

Фото: pexels

Recent Posts

Король Нідерландів закликав країну “озброїтися до зубів”

Війна в Україні та інші конфлікти доводять, що мир і безпека більше не є чимось…

3 хв. ago

TikTok посилює боротьбу з дезінформацією перед виборами в Румунії

TikTok оголосив про нові заходи безпеки перед виборами президента у Румунії. Вони заплановані на 4…

4 хв. ago

Кличко вважає, що Україні ймовірно доведеться тимчасово поступитися територіями заради досягнення миру

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що Україні, ймовірно, доведеться залишити окуповані території під контролем…

11 хв. ago

25 квітня не є Днем доньки. Міжнародний день доньки відзначають у четверту неділю вересня

25 квітня не є Днем доньки в Україні, хоча ця дата і відзначається в деяких…

13 хв. ago

У Румунії місцевий суд скасував рішення Конституційного про ануляцію результатів виборів президента — у країні юридичний хаос

У Румунії за десять днів до президентських виборів Апеляційний суд Плоєшті ухвалив рішення, яке місцеві…

17 хв. ago

На Почайній у Києві демонтували 13 МАФів, у яких завершився термін дії дозвільних документів

В Оболонському районі триває плановий демонтаж тимчасових споруд, у яких завершився термін дії дозвільних документів.…

18 хв. ago