Постанова набирає чинності у вересні 2026 року – одночасно з новим профільним законом, що регулює генетично-інженерну діяльність в Україні.
Кабінет міністрів затвердив порядок ведення Державного реєстру генетично модифікованих організмів (постанова №451).
Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.
Новий реєстр стане єдиною державною інформаційною системою, яка дозволятиме вести облік, моніторинг і зберігати дані про всі зареєстровані в Україні ГМО.
Зазначається, що впровадження такого реєстру є необхідним кроком для забезпечення прозорості у сфері біотехнологій, підвищення рівня споживчої безпеки та відповідності зобов’язанням України у межах угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
У Мінагрополітики додають, що постанова гармонізує українське законодавство з європейськими нормами, зокрема Директивою ЄС 2001/18 про навмисне виведення генетично модифікованих організмів у навколишнє середовище та Рішенням Комісії 2004/204/ЄС щодо функціонування реєстрів для запису інформації про ГМО.
Таким чином створюється ідентична з ЄС регламентована система обліку й контролю за ГМО, що надає змогу зменшити негативний вплив і ризики для здоров’я людей та довкілля.
Ухвалення постанови також сприятиме вдосконаленню контролю у сфері поводження з ГМО, покращить інформування громадян і міжнародних партнерів про зареєстровані організми, а також створить передумови для подальшого вдосконалення біобезпеки в Україні, додають у Мінагрополітики.
Постанова набирає чинності у вересні 2026 року – одночасно з новим профільним законом, що регулює генетично-інженерну діяльність в Україні.
Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних Силах…
У Білій Церкві троє чоловіків вчинили фізичне та психологічне насильство над 16-річним підлітком, знімаючи все…
Прем’єр-міністр Баварії і лідер ХСС, сестринської партії переможниці федеральних виборів ХДС, Маркус Зьодер заявив, що…
Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління
Автомобільний концерн Volkswagen AG розглядає можливість виробництва Audi в США, щоб уникнути мит Дональда Трампа.
Фонд "Іннопрактика" Катерини Тихонової, дочки російського диктатора Володимира Путіна, відкриє технохаб для російських IT-компаній у столиці Індії Нью-Делі.