В Україні буде створено державний реєстр територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.
DONETSK, UKRAINE - JULY 11: Ukrainian army's 35th Marine розмінування мінування сапер міна Brigade members conduct mine clearance work at a field in Donetsk, Ukraine on July 11, 2023. The Engineer Group of the same brigade supported the operation. (Photo by Ercin Erturk/Anadolu Agency via Getty Images)
Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів, повідомляє Мінекономіки.
«Створення реєстру — важливий крок у сфері гуманітарного розмінування. Його запуск дозволить автоматизувати та прискорити цілу низку процесів. Наприклад, за допомогою реєстру ми зможемо відстежувати стан розмінування територій практично в реальному часі та ефективно планувати подальшу роботу з розмінування. Фермери – отримувати витяги про статус своїх земель: забруднені вони чи очищені. Місцева влада – контролювати стан сільгоспземель, щодо яких вона ухвалила рішення про місцеві податкові пільги на підставі висновків про забруднення територій», — розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
За його словами, інформація, яка міститиметься в реєстрі, буде важливою для інвесторів та для реалізації проєктів з відновлення України.
Відповідно до Положення про реєстр, розробленого спільно Мінекономіки та МВС, адмініструвати відповідний сайт буде Державна служба з надзвичайних ситуацій, за технічну частину відповідатиме Центр гуманітарного розмінування. Реєстр почне роботу після введення його в експлуатацію ДСНС.
Реєстр наповнюватиметься інформацією з різних джерел. Наприклад, Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані про результати проведення нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності. Держоргани, підрозділи яких розміновують території – інформацію про обстеження та очищення земель. А місцева влада – відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги.
Також до реєстру можна буде вносити інформацію про результати обстеження, зокрема, за допомогою супутникових знімків, засобів сканування тощо. До нього буде включена вся територія, що зазнала впливу бойових дій. Обстежені райони, де не виявлено чи знешкоджено вибухонебезпечні предмети, виключатимуться з реєстру.
У Башкортостані (суб’єкт Російської Федерації) сталася ДТП за участі вантажівки, яка перевозила “трофейну” техніку з…
Глави Турції та України зустрічаються в президентському комплексі. Ердоган буде закликати до припинення вогню та…
Верховна Рада вирішила обмежити пенсію засудженим за злочини проти національної безпеки. За ухвалення в цілому…
Російського тенісиста Даніїла Мєдвєдєва «тепло» зустріли фанати під час матчу проти італійця Лоренцо Музетті в…
Україна підписала Рамкову конвенцію Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права.
Чеська компанія LPP Holding провела в Україні польові випробування ударних безпілотників сімейства MTS, оснащених системою…