Це перше за всю історію 12-томне видання великого доробку письменниці, до якого увійшли поезії та поеми, художня проза, драми для дорослого читача та для дітей, інші дитячі твори, есеїстка і публіцистика, літературно-критичні матеріали, спогади Пчілки, переклади та переспіви, фольклорні записи та етнографічні розвідки, а також два томи листування.
Презентація творчого доробку Олени Пчілки відбулась 3 березня у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.
У Волинському національному університеті імені Лесі Українки презентували багатотомне зібрання творів Олени Пчілки (Ольги Косач).
Це перше за всю історію 12-томне видання великого доробку письменниці:
Більшість текстів Олени Пчілки, які увійшли до 12-томника, ніколи не друкувались. Укладачі збірки зберегли особливості авторської мови й стилю, усі тексти подано за автографами або першодруками.
«Пошук автографів і першодруків тривав фактично до завершення проєкту. Можливо, що якісь матеріали ми не знайшли, можливо, що якісь матеріали остаточно і безнадійно втрачені», — розповів проректор із навчальної роботи та рекрутації, редактор більшості томів, професор Юрій Громик.
Роботу над проєктом почали 6 грудня 2022 року, до нього долучилися 15 викладачів з різних кафедр факультету філології та журналістики, а також декілька їхніх колег з інших установ.
Нагадаємо, у Гадячі, що на Полтавщині, оголосили збір на встановлення пам’ятника письменниці, публіцистці, етнографці Олені Пчілці, адже його немає досі у місті, де 175 років тому народилася мисткиня. Встановити пам’ятник планують поруч із будівлею редакції, де працювала Олена Пчілка. Він стане ключовим елементом нового культурного простору.
Довідково. Олена Пчілка, справжнє ім’я Ольга Петрівна Косач (до шлюбу Драгоманова), народилася 17 (29) червня 1849 року в Гадячі і померла 4 жовтня 1930 року в Києві. Вона була українською письменницею, публіцисткою, етнографкою, перекладачкою та громадською діячкою. Олена Пчілка була активною учасницею національно-визвольного та феміністичного рухів, а також членом-кореспондентом Всеукраїнської академії наук з 1925 року. Вона була матір’ю відомої поетеси Лесі Українки та сестрою Михайла Драгоманова. Олена Пчілка зробила значний внесок у розвиток української літератури та культури, зокрема, видала першу в Україні феміністичну збірку “Перший вінок” разом з Наталією Кобринською.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.