Categories: Без рубрики

В Україні запустили “Карту руйнувань”: на ній вже 1 500 зруйнованих об’єктів

Вона орієнтована в основному на закордонних користувачів, аби вони жертвували кошти на відбудову України.

ГО “Антикорупційний штаб” запустила “Карту Руйнувань” — діджитал інструмент, який дозволяє фіксувати наслідки російського вторгнення в Україну. Про це повідомляє прес-служба організації.

На мапу з 24 лютого вносять світлини зруйнованих або пошкоджених цивільних об’єктів: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо. Фото знаходить і додають із зазначенням точної адреси та координат. 

На нашій мапі вже півтори тисячі зруйнованих об’єктів. На сайті встановлений лічильник — і він жодного дня не зупинявся. Кількість об’єктів на мапі далека від реального обсягу руйнувань, але ми не ставимо за мету охопити всі-всі будинки та споруди, а обираємо найбільш наочні приклади. Наша мапа унікальна: на відміну від інших подібних ресурсів, вона містить фото споруди до “денацифікації”, — розповів голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

З посиланням на дослідження Київської школи економіки в ГО повідомляють, що станом на 8 червня уточнена загальна сума прямих збитків України складає $103.9 млрд або 3 трлн грн. Це майже 24 тисячі пошкоджених доріг та більше 300 мостів, більше 6 тисяч залізничних колій та 40 залізничних мостів.

За словами авторів проекту, вони створили “Карту руйнувань”, аби допомогти відбудувати Україну. На сайті є рахунки платформи United24, куди і просять переказувати кошти усіх охочих.

Карта руйнувань” орієнтована, перш за все, на закордонних користувачів. Британців, французів чи німців важко вразити сумою збитків чи кількістю руйнувань. Але вони можуть зайти на сайт і побачити, що приніс із собою “руський мір” — що було “до”, а що залишилося “після”. Фото зруйнованого будинку, в якому обірвалося чиєсь життя, краще будь-яких статистичних даних може заохотити людей переказати кошти на підтримку України. Інформація про руйнування зазначена як українською, так і англійською мовами” — йдеться в релізі. 

У довгостроковій перспективі світлини з мапи будуть використані у Гаазі як доказ військових злочинів Росії в Україні, додають вони.

Окрім того, після закінчення війни Карта Руйнувань продовжить життя і буде об‘єднана із Картою Ремонтів. Це один із проєктів «Антикорупційного штабу», де аналітики відслідковують рух бюджетних коштів і викривають зловживання на ремонтах. Як не прикро це визнавати під час війни, але корупція в Україні ще не подолана, тож за відбудовою ми будемо вести пильний нагляд. 

Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Фото: прес-служба

Recent Posts

На Харківщині вже двоє загиблих і четверо постраждалих внаслідок обстрілу КАБами– Синєгубов

У Нечволодівці на Харківщині вже двоє загиблих і четверо постраждалих, російські війська застосували 3 КАБи.

2 хв. ago

Делегація Росії чекатиме на українську 15 травня у Стамбулі — Пєсков

Російські телеканали цитують пресекретаря Путіна.

13 хв. ago

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування доказів від Офісу президента, які були підставою для запровадження проти нього санкцій

12 лютого Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти експрезидента Порошенка, бізнесменів Коломойського, Жеваго…

26 хв. ago

У Києві розглядають введення правил користування для електросамокатів

У КМР нагадали про ситуація з хаотичним паркуванням електротранспорту на тротуарах і пішохідних зонах створює…

37 хв. ago

США та Саудівська Аравія уклали найбільшу угоду про продаж оборонної продукції в історії — Білий дім

США та Саудівська Аравія підписали історичну угоду про стратегічне партнерство.

55 хв. ago

Келлог заявив, що Польща може долучитись до «сил стримування» в Україні західніше Дніпра

Тим часом на схід від Дніпра, за словами Келлога, можуть бути розміщені "миротворчі сили" за…

1 годину ago