Categories: Без рубрики

В Укргідрометцентрі розповіли, чому в Києві погіршується повітря

В деяких районах столиці фіксують різке погіршення якості повітря.

Причиною погіршення якості повітря в Києві стало тимчасове природне явище, коли у приземній атмосфері формується шар, що затримує забруднювальні речовини і продукти горіння. Повідомив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда виданню «Гордон».

За його словами, наразі повітря в Києві загалом задовільне, порівняно з іншими днями. Причиною певного погіршення якості повітря стало підвищення температури в шарі атмосфери від поверхні землі до висоти 200 метрів. Це природне тимчасове природне явище.

«Затримувальний шар довго не тримається. Він формується в ранкові години і до 11.00–12.00 розсіюється, щойно температура біля поверхні землі підвищується. Тому немає істотних проблем. Абсолютно звичайна ситуація, яку фіксують досить часто в Києві, а в такий холодний період року, коли ще немає справжніх морозів, іще частіше», – зазначив експерт.

Водночас він підкреслив, що станом на 1 грудня ситуація у столиці нормалізувалася.

«Говорити про те, що повітря в Києві надзвичайно забруднене, ми не можемо. Єдине, можна спостерігати локальне забруднення в певних районах, де немає наших пунктів спостереження, наприклад на лівому березі. [Запах гару або задимлення] може бути пов’язано з виробничими процесами. Але ще раз повторю, що загалом ситуація в місті нормальна», – підкреслив Кульбіда.

До слова, 30 листопада, за даними порталу IQAir, у Києві зафіксували один із найвищих у світі показників забрудненості повітря.

Так, рівень забруднення повітря у Києві знаходився в середньому на позначці 90 пунктів при нормі 50.

Як повідомляли в КМДА, у Дніпровському та Дарницькому районах Києва ввечері 30 листопада у повітрі зафіксували продукти горіння.

Мова йде про викиди від автомобілів та забруднюючі речовини, що утворюються в результаті роботи промислових підприємств.

Мобільна лабораторія КАРС на території двох районів зафіксувала перевищення у повітрі діоксиду азоту – у п’ять разів; оксиду азоту – у 1,3 рази; діоксиду вуглецю – у чотири рази; формальдегіду – в 43 рази.

Нагадаємо, раніше Київ ввійшов в ТОП-3 світових міст з найбруднішим повітрям.

Фото: unsplash

Recent Posts

У Львові ексгумують останки Путіна та інших радянських солдат

Ексгумації підлягають поховання радянського розвідника, агента НКВС, диверсанта, спецагента-ліквідатора Миколи Кузнєцова (справжнє ім’я Никанор) і…

2 хв. ago

Росія закрила в’їзд для понад 20 британських парламентарів через «антиросійський курс» Лондона

Росія внесла 21-го парламентаря з Великої Британії у «стоп-лист» для в'їзду в країну

17 хв. ago

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль України з урядовою командою вже у Вашингтоні

Особлива увага буде приділена фінансуванню відновлення, конфіскації заморожених російських активів, залученню інвестицій. Працюємо для зміцнення…

26 хв. ago

У Харкові троє хлопців позували з нацистським жестом на меморіалі жертвам Голокосту

Поліція Харкова відкрила досудове розслідування щодо інциденту на меморіалі жертвам Голокосту.

37 хв. ago

Віткофф зустрінеться з Путіним у п’ятницю 25 квітня — Axios

Тим часом сервіс Flightradar фіксує виліт літака Gulfstream G650 у бік Росії. Телеграм-канали пишуть, що…

47 хв. ago

За Росію воюють найманці зі щонайменше 48 країн

Журналістам вдалося встановити походження понад 1,3 тисячі іноземців, які пройшли через московський пункт відбору за…

59 хв. ago