Categories: Без рубрики

В УПЦ США підтвердили передачу стародавньої ікони Софії Київській

Української Православної Церкви США підтвердила передачу ікони до Києва та показала її фото.

Про це повідомив архієписком Даниїл Зелінський.

Історична ікона Святого Миколая (Мокрого), яка була врятована від радянського знищення в 1940-х роках і привезена ​​на зберігання до Сполучених Штатів Америки, знаходиться у Меморіальній церкві святого Андрія, що у містечку (боро) Саут-Баунд-Брук, штат Нью-Джерсі.

Митрополит Антоній і Архієпископ Даниїл, промовляючи обома мовами (українською та англійською), підтвердили передачу ікони Києву.

«Духовна історична спадщина ікони Святого Миколая єднає нас у ці дні як ніколи з народом України… ми молилися сьогодні за закінчення війни в Україні – агресії Росії проти мирного народу України – матерів, дітей, новонароджених і ненароджених, солдатів та людей похилого віку, яких російські солдати жорстоко вбивають… ця ікона була врятована від радянського знищення багато років тому; сьогодні ми молимося перед нею за заступництво Святого Миколая і визволення України від російських сил… коли закінчиться війна і буде відновлено мир, у відповідний час – ікона Святого Миколая займе своє гідне місце в Софіївському Соборі Києва – самому серці українського народу. Ми вдячні Богові за можливість збереження цієї ікони, цього національного духовного скарбу України протягом останніх 70 років, і очікуємо дня, коли зможемо повернути її до Києва. Просимо всіх віруючих ревно молитися за заступництво Святого Миколая за добро України та її народу», – йдеться у повідомленні.

Напередодні передачу ікони анонсував президент Володимир Зеленський. Ікона вважається істориками візантійською за походженням та датується X століттям. До 1943 року ікона святого Миколи (Мокрого) зберігалася на хорах Софіївського собору, в іконостасі Миколаївського вівтаря, праворуч від царських врат, як храмовий образ.

Напередодні вступу до Києва радянських військ, святиню було вивезено до Варшави єпископом Переяславським Мстиславом (Скрипником). Там він передав її архиєпископові Палладію (Відибіді-Руденку), який переправив святиню до Америки.

За давньою традицією щочетверга після літургії перед чудотворною іконою відправлявся молебень із акафістом св. Миколаю.

Історія ікони тісно переплилась з оповіддю «Чудо про немовля в Києві», що датується дослідниками 1091 року. «Чудо…» розповідає про подружжя, яке вирушило на паломництво у Вишгород до мощів Бориса і Гліба на день їх пам’яті. Поверталися вони до Києва по Дніпру в човні. В дорозі жінка задрімала і упустила у воду немовля. У відчаї батьки дитини звернулись до св. Миколая з проханням про допомогу. Наступного ранку дитина була знайдена неушкодженою «…лежаще мокро перед образом св. Миколая» на хорах Софії Київської.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

У Бориспільському районі на Київщині внаслідок атаки дронів пошкоджені приватні будинки

У Бориспільському районі Київської області внаслідок атаки російських безпілотників пошкоджені п'ять приватних будинків та автомобіль.

5 хв. ago

Сили оборони збили 66 російських безпілотників, ще 31 – локаційно втрачений

Сили оборони України збили 66 російських безпілотників, ще 31 ворожий БПЛА локаційно втрачений.

10 хв. ago

Трамп непублічно погодився надати гарантії безпеки військам «коаліції охочих» в Україні — Telegraph

Президент США Дональд Трамп погодився надати гарантії безпеки для західних військ, якщо вони будуть розміщені…

17 хв. ago

На Новопавлівському напрямку Сили оборони зупинили російський штурм на мотоциклах

Сили оборони України на Новопавлівському напрямку зупинили російський штурм на мотоциклах.

23 хв. ago

У Держдепартаменті США призначили нового керівника з питань Європи

Державний секретар США Марко Рубіо призначив колишнього члена своєї команди в Сенаті і бізнес-консультанта Брендана…

28 хв. ago

По всій країні стався збій «Дії» та сервісів онлайн-оплати

В Україні зафіксували масові збої у роботі застосунку «Дія» та деяких інших цифрових сервісів.

46 хв. ago