Тим часом в Київраді зареєстрували проект рішення, який може допомогти Кличку зберегти частину повноважень.
Конституційний суд України вже тривалий час розглядає питання законності звільнення президентом України міського голови Києва з посади голови КМДА. Про це в коментарі «РБК-Україна» заявила представниця Верховної Ради в КСУ, депутатка Ольга Совгиря («Слуга Народу»).
Вона нагадала, що подання було направлено до суду наприкінці серпня 2019 року депутатами минулого скликання з БПП, «Народного фронту» і Радикальної партії Ляшка.
«Зараз воно (подання – ред.) розглядається в закритому режимі Великою палатою. Це означає, що коли суд заслухав доводи учасників провадження, він йде обговорювати ці доводи в закритому засіданні. Скільки в часі це триватиме – складно спрогнозувати. Буває по-різному: іноді місяць, іноді рік, іноді п’ять років. Те, що ця справа з’явилася на закритому засіданні, абсолютно не означає, що скоро варто очікувати рішення», – зазначила Совгиря.
Тим часом, 27 квітня було оприлюднено проект рішення Київради за підписом Кличка, який вносить зміни в структуру виконавчих органів.
Проект рішення Київради передбачає наступні ключові зміни:
1) Департаменти, управління та відділи перестають бути структурними підрозділами у складі КМДА, а стають окремими виконавчими органами Київради, що входять до організаційної структури КМДА;
2) Всі ці департаменти, управління та відділи підпорядковуються саме Київському міському голові.
Таким чином, Кличко спробує зберегти свої повноваження, пише у Facebook експерт із проблем столиці та містобудування Георгій Могильний. Він припускає, що чинного міського голову Києва та голову КМДА Віталія Кличка невдовзі можуть зняти з посади голови КМДА рішенням центральної влади. Тому нині політик намагається закріпити за посадою міського голови усі повноваження, які він теоретично може втратити.
Могильний натякає, що Кличко, можливо, вирішив діяти на випередження — адже 27 квітня, у день, коли було подано проект рішення, Конституційний Суд саме розглядав в закритому режимі згадане конституційне подання, про те, чи має право президент України звільняти з посади голови КМДА обраного київського міського голову і призначати на посаду голови КМДА особу, що не є міським головою.
Також Могильний уточнює, що ці зміни за своєю значимістю значно переважують офіційно заявлені цілі подання проекту. Серед останніх — створення посади п’ятого заступника директора департаменту для деяких департаментів та прирівняння «служби» до «управління».
Експерт констатує, що якщо Київрада ухвалить запропоновані зміни, Кличко «збереже більшість влади у своїх руках, але все ж таки також буде обмежений у можливостях і не зможе крутити афери без домовленості із головою КМДА». Якщо зміни не пройдуть, то «реальну владу разом із КМДА в нинішньому вигляді отримає новий призначений Президентом голова КМДА».
Як ми вже повідомляли, нині у Верховній Раді очікує на друге читання законопроект №2143-3 «Про місто Київ – столицю України», який передбачає розділення посад міського голови Києва і голови КМДА. За ним міську державну адміністрацію очолюватиме голова, якого призначатиме на посаду і звільнятиме президент за поданням уряду. Таким чином команда Володимира Зеленського зможе «посунути» зі столиці Віталія Кличка; сам Кличко раніше називав закон про столицю таким, що «суперечить інтересам киян та руйнує систему самоврядування».
Цей законопроект в жовтні минулого року розглянули в Раді Європи і висловили ряд критичних зауважень.
Фото: Фейсбук
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.