Деякі країни-члени Євросоюзу висловили обурення тим, що Росія та США обговорюють відновлення газопроводів «Північний потік» і «Північний потік-2» без їхньої участі. В ЄС вважають, що обговорення «Північних потоків» має бути «суто європейським питанням».
Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела.
Джерела Politico серед європейських дипломатів вважають, що обговорення «Північних потоків» має бути «суто європейським питанням». На їхню думку, проведення таких переговорів без залучення європейських країн є «безглуздим».
Один із співрозмовників видання припускає, що адміністрація президента США Дональда Трампа таким чином намагається отримати новий важіль тиску на Євросоюз. «Вони хочуть загнати нас у кут, створивши додатковий шар залежності. Це економічний імперіалізм», — цитує Politico слова дипломата.
Представник Єврокомісії відмовився коментувати слова Сергія Лаврова, який 26 березня розповів про обговорення відновлення “Півничних потоків” на перемовинах із США. Проте єврокомісар з енергетики Дан Йоргенсен раніше заявив, що Брюссель не розглядає можливість повернення до постачання газу з Росії. «У політиці ЄС щодо Росії в питаннях енергетики нічого не змінилося. Ми хочемо бути незалежними від імпорту російських енергоносіїв», — сказав він.
Нагадаємо, 26 березня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва веде переговори щодо «Північних потоків». Він не надав деталей, зазначивши лише, що «звісно, є розбіжності». 21 березня Bild повідомляла, що газопровід «Північний потік-2» може бути переданий під управління США, щоб Німеччина могла отримувати газ із Росії. Однак для реалізації такого варіанту санкції проти Росії мають зняти не лише США, але й країни ЄС.
Газопроводи «Північний потік» і «Північний потік-2» проходять із Росії до Німеччини через дно Балтійського моря. Унаслідок вибухів у вересні 2022 року три з чотирьох ниток газопроводів були пошкоджені. Прокачування газу через «Північний потік» було зупинено для ремонтних робіт, а «Північний потік-2» так і не ввели в експлуатацію.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна рішуче засудив чергову масовану атаку Росії на Україну, яка…
За даними Генштабу ЗСУ, за час Курської операції українські військові взяли в полон 971 військовослужбовця…
Серед звільнених з полону у форматі "1000 на 1000" немає жодного з цивільних, які перебувають…
Колишній президент США Джо Байден 23 травня відвідав випускний свого онука, що стало його першою…
Президентка Молдови Мая Санду засудила нічну масовану атаку Росії на українські міста і села, зазначивши,…
Командир «Азова», полковник Денис Редіс Прокопенко обурився через обмін полоненими.