Кількість вакцин достятня як у приватних, так і в державних клініках столиці.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Києві, а також КМДА.
Зокрема, у відомстві відреагували на публікації у соцмережах про те, що начебто клінікам Києва не надали вакцину. А ті сироватки, що є в наявності – вже протерміновані.
“Інформація про відсутність вакцини від сказу не відповідає дійсності. Вакцина є у достатній кількості, як у приватних, так і у державних клініках. Наприклад, якщо ви готові підвезти тварину не за місцем проживання, Відділ по боротьбі зі сказом тварин О’єднання ветеринарної медицини в Києві щоденно у робочі дні з 10 до 15 години вакцинує від сказу за адресою Волинська, 12“, – зазначили у Держпродспоживслужбі.
Щодо термінів придатності, то у відомстві оприлюднили фото, яке також спростовує чутки щодо вакцин. Крім того, термін придатності можна уточнювати безпосередньо у ветеринара перед вакцинацією тварини.
У КМДА додали, що у столичних закладах охорони здоров’я комунальної форми власності є антирабічний імуноглобулін «Ребінолін», вакцини «Індіраб» та «Верораб».
«Сказ – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке характеризується переважними важкими ураженнями центральної нервової системи, що загрожує летальними наслідками. Єдиний спосіб врятувати хворого – призначення йому екстреної антирабічної вакцинації, бо лікування захворювання після проявів його симптомів практично неможливе. Тому важливо, щоб медичні заклади Києва були забезпечені антирабічними імунобіологічними препаратами», – зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
Найчастіше собаки є джерелом зараження людини сказом. Якщо своєчасно не надати медичну допомогу, то в 99% випадків наступає смерть. Приблизно 80% випадків сказу виникають у сільській місцевості. На жаль, вірус поки нереально знищити повністю, тому він і надалі циркулює серед диких тварин (лисиць, вовків, кажанів, скунсів та інших).
«Здавалося б, у великих містах ризик менший, проте на практиці – минулого тижня було зафіксовано випадок сказу тварини у Солом’янському районі столиці. Наразі там запроваджено карантинні обмеження та проводяться антирабічні заходи», – розповіла Валентина Гінзбург.
Медики підкреслюють, що причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою.
При укусі зараженою твариною рани, подряпини у людини потрібно:
Антирабічна допомога в Києві дорослому населенню надається на базі травмпунктів наступних закладів охорони здоров’я:
КДЦ Голосіївського р-ну (просп. Голосіївський, 59-А);
КДЦ Деснянського р-ну (вул. Драйзера, 19);
КДЦ Подільського р-ну (вул. Мостицька, 9);
КДЦ Шевченківського р-ну (вул. Б. Хмельницького, 37, та вул. Ризька, 1);
КМКЛ ШМД (вул. Братиславська, 3);
КМКЛ № 1 (Харківське шосе, 131);
КМКЛ № 4 (вул. Солом’янська, 17);
КМКЛ № 6 (просп. Любомира Гузара, 3);
КМКЛ № 7 (вул. Котельникова, 95).
КМДКЛ № 1 (вул. Богатирська, 30);
КМДКЛ № 2 (просп. А. Навої, 3);
КМКДЛ № 7 (вул. Професора Підвисоцького, 4-Б)
Нагадаємо, у Києві в суботу на Осокорках безкоштовно вакцинуватимуть чотирилапих від сказу.
Фото: скріншот
Київський апеляційний суд відхилив обʼєднаний позов Київської громади до комппанії "НЕСТ". У позові забудовника зобовʼязали…
У соборі віряни протягом трьох днів зможуть попрощатися з понтифіком. Останніми словами Папи Римського була…
В Білому домі обговорюють майбутній заробіток в росії.
Делегація українських перетворників на чолі з головою ОП Андрієм Єрмаком прибули до Лондона для участі…
Швейцарія схвалила додаткові санкції проти росії, введені Європейським Союзом, включаючи розширення заборони на рекламу для…
22 квітня 2025 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Сливу Юрія Михайловича з посади судді…