Українські креативщики спільно з ПРООН в Україні, народними депутатами та представниками Апарату ВРУ розробляють оновлений бренд Верховної Ради.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Олександр Стасюк, експерт ПРООН Україна.
«Замість формування бренду роками була лише зміна 100500 незатверджених логотипів, які використовувались в довільних варіаціях. Але бренд ≠ логотип. Створення бренду ВРУ – важливо, непросто і надвідповідально, адже це про сенси, цінності, образи українського парламенту», — написав Стасюк.
За його словами, під час зустрічі 31 липня представники групи по розробці брендингової стратегії ВРУ «визначилися з подальшими кроками, обговорили ідеї, напрацювання, багато брейншторм і дискутували».
Про зустріч повідомили і на
сайті Верховної Ради України. Зокрема, заступник голови ВРУ
Олена Кондратюк акцентувала увагу на важливості співвідношення державної символіки і брендингу парламенту.
«Сьогодні на засіданні Робочої групи з підготовки проекту закону про державні символи України говорили про важливість прийняття всього законодавства, що стосується державної символіки до 30-ти річчя незалежності України. Для брендингу це дуже важливо. Маємо на меті впорядкувати різнотипну візуалізацію, що є сьогодні. До 30-ї річниці незалежності України плануємо розробити оновлений брендинг Верховної Ради України», — зазначила віцеспікерка Олена Кондратюк.
У свою чергу, засновник креативного агентства Boombook Євген Зінгерман під час представлення концепції ребрендингу підкреслив важливість напрацювань ідеологічної та візуальної частини брендингу.
«Важливо напрацювати ідеологічну та візуальну частину брендингу. Адже бренд виконує функцію донесення меседжів, що мають бути не з минулого, а з майбутнього. Сам дизайн має бути побудований на ключових змістах», — зазначив Євген Зінгерман, засновник креативної агенції, представляючи концепцію ребредингу.
Натомість Нардеп Володимир В’ятрович зауважив, що варто проговорити ідеологічну складову. Оскільки будівля парламенту 1939 року не несе правильного посилу для демократичного бренду, а образ радянського минулого.
За результатами зустрічі, в серпні-вересні 2020 року заплановано провести фокус-групи серед працівників Апарату, народних депутатів, цільових аудиторій та сформувати ідеологічну складову бренду парламенту за підтримки Проекту ЄС-ПРООН з Парламентської реформи.
Фото: facebook