Український парламент внесла зміни до закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», який передбачає нарахування підвищених пенсій для борців за незалежність України та ув’язнених дисидентів доби СРСР.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив депутат Верховної ради від фракції партії “Європейська солідарність” Володимир В’ятрович.
“Політв’язні комуністичного режиму СРСР нарешті отримають пенсії за особливі заслуги перед Україною. Сьогодні парламент 313 голосами ухвалив у другому читанні і в цілому ініційований мною законопроєкт № 8032, що передбачає надання таких пенсій борцям за незалежність України, які були ув’язнені за свої переконання”, — зазначив він.
Сума надбавки сягає 4200 гривень на місяць.
“Ці люди, без яких ми б не мали сьогодні вільної України, і яких, на жаль, уже дуже мало залишилося серед нас, отримають надбавку до пенсії у розмірі 4200 гривень на місяць з подальшою індексацією”, — розповів В’ятрович.
Окрім того, із нової редакції закону “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” вилучені згадки про радянські нагороди й звання, а перебування на високих державних посадах більше не буде підставою для призначення пенсій за особливі заслуги.
Володимир В’ятрович назвав рішення Ради “кроком у бік політичної й соціальної справедливості”.
“Це — правильний сигнал українському суспільству, ветеранам і нинішнім борцям за незалежність. Україна — держава, яка вміє бути вдячною. Україна шанує своїх героїв”, — зазначив він.
Як повідомлялося раніше, Верховна Рада перенесла День перемоги над нацизмом на 8 травня. Інформацію про це оприлюднив у своєму Телеграм-каналі народний депутат України Ярослав Железняк. Відтепер у цей день вшановуватимуть пам’ять полеглих у цій кривавій війні і робитимуть акцент на примирливій ролі свята.
Фото: Відкриті джерела
Цього тижня у Вашингтоні Україна не змогла досягти угоди під час переговорів із власниками боргу…
Столиця отримала від японських партнерів 13 сучасних мініекскаваторів KATO.
Під Балтійським морем між Данією та Німеччиною будується рекордний тунель, який значно скоротить час у…
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…
Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…
Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку