Categories: Без рубрики

Верховний Суд постановив, що під час воєнного стану віросповідання не звільняє громадян від військової служби

Під час воєнного стану віросповідання не звільняє від військової служби.

Верховний Суд оголосив, що під час дії воєнного стану віросповідання не звільняє громадян від військової служби. У рішенні суду йшлося, зокрема, про Свідків Єгови, віровчення яких не дозволяє виконувати будь-яку військову службу.

Про це повідомила пресслужба Верховного Суду України.

У суді розповіли про кримінальне провадження, у якому суди попередніх інстанцій визнали військовозобов’язаного винним у тому, що він після отримання повістки без поважних причин не прибув до ТЦК та СП для проходження військової служби у військовій частині. Обвинуваченого засудили за ст. 336 Кримінального кодексу України — йому призначили три роки за ґратами.

Захисник вказує, що неприбуття його підзахисного до військкомату було пов’язане з його належністю до релігійного об’єднання Свідків Єгови, віровчення яких не дозволяє виконувати будь-яку військову службу, а тому через його глибокі релігійні переконання кримінальна відповідальність виключається.

Верховний Суд вказав, що Україна запровадила альтернативи військовій службі в мирний час і українці можуть безперешкодно ними скористатися. Проте у воєнний час, під час мобілізації, «обов’язок захисту України покладається на всіх громадян України, незалежно від їхнього віросповідання».

Суд також вказує на попередні рішення Європейського суду з прав людини, у яких визнавалася необхідність врахування «особливої суспільної потреби» у випадках, пов’язаних з необхідністю виконання певного обов’язку і свободою віросповідання.

Водночас Суд наголосив, що не аналізує рішення ЄСПЛ щодо відмови від військової служби через релігійні переконання, «оскільки жодне з рішень ЄСПЛ не стосувалося оцінки дій держави й громадянина в контексті такої масштабної війни, яка ведеться проти України». Пресслужба суду додала, що в Україні оголосили загальну мобілізацію всіх військовозобов’язаних людей, тобто йдеться не про військову службу за призовом, яка відбувається в мирний час (як у справах ЄСПЛ), а про військову службу за мобілізацією.

На переконання Суду, перебування держави у правовому режимі воєнного стану «є вагомою причиною, щоб вести мову про необхідність виконання військового обов’язку всіма громадянами України, зокрема й Свідками Єгови».

Нагадаємо, сім’ї загиблих добровольців тепер отримуватимуть 15 мільйонів гривень. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо призначення одноразової грошової допомоги.

Recent Posts

Культурний тиждень в Києві. Дайджест мистецьких подій із 5 до 11 травня

Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…

1 годину ago

Рютте пропонує нову формулу витрат у НАТО, щоб виконати вимогу Трампа

Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…

2 години ago

В уряді очікують 12 травня, аби побачити, чи вдасться зняти вето Угорщини на рух Києва в ЄС

На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…

2 години ago

Трамп може пропустити саміт НАТО, якщо члени не збільшать витрати на оборону — Spiegel

Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…

2 години ago

Зеленський провів нараду щодо українського флоту F-16

Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.

2 години ago

Держсекретар США розкритикував визнання АдН екстремістською у Німеччині

2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…

2 години ago