Ветеран ЗСУ та кінопродюсер Володимир Яценко отримав престижну французьку нагороду на Каннському кінофестивалі.
Про це повідомив Український інститут, який представляє українську культуру у світі.
Йдеться про Орден Мистецтв та Літератури — одну з найвищих нагород у галузі культури, яку присуджує Міністерство культури Франції. Нагорода вручається за особливі заслуги у сфері культури та за внесок у поширення мистецтва й літератури у Франції та світі.
В різні роки цю нагороду отримували Жан-Поль Бельмондо, Рей Бредбері, Ален Делон, Шон Коннері, Леонардо ді Капріо, Брюс Вілліс.
Володимир Яценко — один з ключових українських продюсерів, відомий за фільмами «Ти — космос», «Дике поле», «Додому», «Атлантида», «Люксембург, Люксембург» та іншими.
Як пише DTF, продюсер та співзасновник продакшену ForeFilms Яценко розповів про роботу над чотирма новими фільмами: дебютним англомовним фільмом Антоніо Лукіча, першим з 2021 року режисерським проєктом Валентина Васяновича, а також другими повнометражними картинами Павла Острікова й Нарімана Алієва.
Про англомовний фільм Антоніо Лукіча
Антоніо Лукіч працює над третім повнометражним фільмом «Дівчина, що кричить» (Screaming Girl). Він стане дебютним англомовним проєктом режисера та його першою стрічкою з моменту виходу «Люксембург, Люксембург» у 2022 році.
«Дівчина, що кричить» розповідатиме історію молодої дівчини, яка після початку повномасштабної війни в Україні переїхала до Ірландії. Тут вона хоче здійснити мрію — стати акторкою — проте починає стикатися з дивними подіями, які «руйнують її життя та змушують починати все з нуля».
У 2024 році проєкт отримав головний приз на ринку копродукції Берлінського кінофестивалю (Berlinale Co-Production Market).
Наразі до роботи над проєктом долучилася ірландська продюсерка Джессі Фіск з продюсерської компанії Feline Films. Стрічка також отримала підтримку від ірландської агенції з розвитку кіно Screen Ireland та Європейського фонду солідарності з українським кіно (ESFUF). Знімання планують розпочати в Ірландії у 2026 році.
Про антиутопію Валентина Васяновича
«До перемоги!» — це антиутопічна історія, події якої розгортаються в післявоєнній Україні, яка перемогла у війні, але «програла суспільство». У центрі сюжету — зневірений режисер, який намагається віднайти сенс життя після кар’єрної відмови. На додачу, він живе порізно з дружиною та донькою, які не бажають повертатися до «зруйнованої війною країни», проте з вірою у те, що рано чи пізно важкі часи минуть і все повернеться до нормального стану.
Одну з ролей у фільмі зіграв сам Валентин Васянович («Атлантида», «Відблиск»). За словами Яценка, загалом семеро з восьми членів знімальної команди грають тут самих себе.
У 2024 році, в інтервʼю Суспільне Культура, сам Валентин Васянович описував фільм так: «Я втік у майбутнє: мені там комфортніше, я там вільний, бо сьогодні забагато умов, проти яких не можу піти, щоб кіно виглядало правдиво, а от у майбутньому я можу робити що завгодно. Головна тема — історії про зруйновані війною сім’ї, які будуть продовжувати руйнуватися після закінчення війни. Тому дія відбувається у майбутньому, зі мною, з моїми друзями. Це буде комедія. Буде все сумно, але кіно виходить ніби веселе».
Бюджет проєкту наразі оцінюється в близько 400 тисяч євро. Володимир Яценко уточнює, що «До перемоги!» знятий «повністю без підтримки українського уряду». Над стрічкою ForeFilms працює спільно з українським продакшеном Arsenal Films та литовським M-Films. Проєкт реалізують за підтримки Європейського фонду солідарності з українським кіно (ESFUF), європейського фонду культурної підтримки Eurimages та Литовського кінофонду.
«До перемоги!» — перший режисерський проєкт Васяновича після виходу фільму «Відблиск» у 2021 році. Прем’єра стрічки відбувалася в головній конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю — «Відблиск» здобув нагороду за найкращий фільм у конкурсній програмі «Горизонти».
Про новий фільм Павла Острікова
Режисер фільму «Ти — космос» та член об’єднання СУК («Сучасне Українське Кіно») Павло Остріков працює над другим повнометражним фільмом під назвою «Трагедія».
В основі стрічки лежить оригінальний сценарій Острікова. Події розгортаються у недалекому майбутньому, після перемоги України у війні з Росією, та зосереджуються довкола професора філософії. Він переживає смерть дружини, проте життя повністю перевертається, коли на Землю повертаються давньогрецькі боги.
Прем’єра дебютного повного метру Павла Острікова «Ти — космос» відбулася восени 2024 року на Міжнародному кінофестивалі у Торонто, після чого стрічка взяла участь у понад 40 світових фестивалях.
Про новий фільм Нарімана Алієва
Ще одним проєктом ForeFilms став другий фільм режисера Нарімана Алієва, який Яценко називає продовженням дебютного «Додому» 2019 року.
Назва стрічки Ortalan («Ортолан») відсилає до назви невеликої перелітної пташки. Події майбутньої драми розвиватимуться у часи Другої світової війни та розповідатимуть про маленького хлопчика, який шукає свою родину після депортації кримськотатарського населення з Батьківщини.
Інші деталі проєкту поки не розкривають.
Світова прем’єра режисерського дебюту Алієва «Додому» відбулася у травні 2019 року у програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи (Ахтем Сеітаблаєв), у якого помирає старший син. Він відправляється до Києва, щоб забрати тіло сина та поховати за мусульманськими традиціями в Криму.
Цього тижня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку…
Департамент суспільних комунікацій КМДА анонсував дайджест подій, які проходитимуть у громадських просторах Vcentri HUB Шевченківського,…
Президент Володимир Зеленський провів розмову із президентом США Дональдом Трампом після того, як той поспілкувався…
Ікону, яку подарував Володимир Зеленський Папі Римському Леву XIV, написали Герман Клименко, Соня Атлантова та Олександр Клименко. Вона виготовлена…
19 травня, у Києві інспектори з паркування провели ранкову перевірку на вулиці Михайла Максимовича, де евакуювали…
Внаслідок російських ударів на Сумщині десятки тисяч сімей без електро- та газопостачання. З населених пунктів,…