МОЗ оприлюднило нові правила навчання в умовах карантину — нюансів безліч.
30 липня Міністерство охорони здоров’я оприлюднило постанову із рекомендаціями для закладів освіти – як проводити навчальний процес в умовах пандемії.
Таким чином, серед головних правил:
Також працівники навчального закладу мають пройти інструктаж щодо того, як запобігати поширенню коронавірусної інфекції, дотримуватись правил респіраторної гігієни тощо. Персонал мають забезпечити захисними масками із розрахунку одна маска на три робочі години.
Заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій напередодні повідомила під час брифінгу, що Міносвіти рекомендуватиме батьківській та педагогічній спільнотам переходити на змішану форму навчання.
«Сьогодні в школу йдуть одні діти, а завтра – інші. Тобто сьогодні одні працюють з використанням дистанційних технологій, а завтра – інші, для того, щоб зменшити кількість учнів у класі», – сказала Мандзій.
Засловами заступниці, пояснювати матеріал вчитель може одночасно для дітей і в класі, і тих, хто навчається дистанційно – за допомогою відеокамери.
Крім цього, Мандзій зазначила, що під час дистанційного навчання педагоги витрачають більше зусиль, то ж є необхідність «переглянути їхню заробітну плату». Також вона повідомила, що нині МОН готує запуск онлайн-курсу для вчителів про дистанційне і змішане навчання.
Натомість університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на селекторній нараді з представниками місцевих органів влади і профільними міністерствами.
Шмигаль відзначив, що відповідно до закону про вищу освіту, університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу. Вчена рада закладу вищої освіти ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу та визначає строки навчання на відповідних рівнях.
«В Україні фактично 1,2 мільйонів студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет, треба приймати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба приймати з огляду на безпеку наших дітей», — прем’єр-міністр.
При цьому Міністерство освіти і науки рекомендує вишам планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених урядовою постановою №641. У разі сприятливої ситуації МОН рекомендує розпочати 2020/2021 навчальний рік за наступним розкладом:
Нагадаємо, раніше було оприлюднено варіанти навчання столичних школярів.
Фото: unsplash
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…