Categories: Без рубрики

«Відчуємо протягом літа». «Шахеди» більше долітають, але Україна має рішення, — Федоров

Російські удари за допомогою дронів-камікадзе стали ефективнішими. Однак, зі слів міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, ситуація може докорінно змінитись, адже відбулися "технологічні зсуви", на які чекали декілька років.

Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів в інтерв’ю NV.

У виробництві оптоволоконних дронів Росія наразі випереджає Україну, проте є кілька сфер, де перевагу має наша країна. Так, за його словами, Україна зберігає перевагу в коптерах, багаторазових мультикоптерах.

“Росія так і намагається хакнути цю історію. Вони анонсують різні продукти. Але поки що тут явна перевага зберігається на нашому боці. На тактичному рівні з FPV на багатьох ділянках фронту виглядає так, що ми залишаємо перевагу. Але дрони на оптоволокні змінили ситуацію. Росія перша, потрібно говорити про це відверто, запустила їх у такому обсязі. Але зараз велика кількість компаній в Україні виробляє і закуповує дрони на оптоволокні”, – розповів він.

Також, за його словами, ЗСУ використовують свою перевагу в такому сегменті, як оперативна глибина ударів.

“Це дрони за типом Ланцет, які Росія почала перше виробляти багато років тому. Зараз з’явилися компанії в Україні, які роблять такі дрони. Вони мають можливість більш глибокого проникнення на більшу відстань. Літають на 30, 40, 50 км. Далі також не будемо спойлерити. Але вони досить глибоко літають і наносять ворогу удари”, – розповів віцепрем’єр.

Він додав, що Росія також постійно покращує свої “Шахеди”, зокрема, збільшує їхню швидкість, тож в Україні активно ведуться розробки з протидії, і завдяки цьому в ЗСУ є певний прогрес у збиванні російських розвідників.

“Ми навчилися працювати в радарному полі. Але все це відбувається в режимі реального часу. Щодня ситуація змінюється. Потрібно бути дуже високоефективними на операційному рівні. Від того, чи гнучкі закупівлі та реакції на потреби фронту, залежить те, що буде завтра”, – зазначив він.

Голова Мінцифри розповів, що зараз в Україні активно працюють над дронами-перехоплювачами, і деякі з них “зробили неймовірний прорив”. Він не захотів занурюватись у деталі, але пояснив, що масштабування цих продуктів може докорінно змінити ситуацію.

“Я просто, чесно, не хочу говорити речі й підказувати ворогу, в якому напрямку дивитися. Але повірте, що відбулися певні зсуви технологічні, які ми не могли вирішити кілька років. І я не знаю, як до схожого продукту або продуктів може дійти Росія технологічно”, — зауважив Федоров.

З його слів, відбулася синергія західного наукового середовища з українським, яка дала “певний результат”. Однак оцінити його можна буде по тому, наскільки ефективно в Україні збиватимуть “Шахеди”.

“І ми всі повинні це відчути. І от тоді зможемо точно оцінити цю технологію. Але є неймовірно велика надія, що рішення на столі”, — підкреслив міністр.

Він уточнив, що результативність рішення має бути зрозуміла протягом наступних трьох місяців.

“Тобто протягом літа ми з вами відчуємо, це спрацювало чи не спрацювало”, — додав Федоров.

Додамо, у травні стало відомо, що Україна вперше застосувала дрон-матку на базі штучного інтелекту, яка доставляє два ударних FPV-дрони на відстань до 300 кілометрів. Такі дрони здатні автономно знаходити і вражати цілі: від російських літаків до засобів протиповітряної оборони та об’єктів критичної інфраструктури.

Recent Posts

У Києві невідомий вистрілив у автівку ветеранки Дворецької

Увечері 30 червня 2025 року в Києві, на столичному Виноградарі, невідомий велосипедист відкрив стрілянину по…

46 секунд ago

Армія РФ атакувала Гуляйполе «Іскандером». Є загиблі та поранені

Сьогодні, 1 липня, о 09:15 російські війська завдали ракетного удару по населеному пункту Гуляйполе Дніпропетровської…

6 хв. ago

ШІ-стартап Ілона Маска залучив 10 мільярдів доларів для боротьби з конкурентами

Стартап xAI Ілона Маска, що працює у сфері штучного інтелекту, завершив раунд фінансування, залучивши 10…

17 хв. ago

«Країнам Балтії потрібен план А, Б і В». Науседа про підготовку до загроз з боку РФ

Країни Балтії готуються до можливих загроз з боку Росії. Президент Литви Гітанас Науседа наголошує на…

21 хв. ago

Канада стала експортером зрідженого природного газу

У понеділок, 30 червня, з заводу LNG Canada, розташованого на західному узбережжі країни, вирушив перший…

24 хв. ago

Депутати хочуть «легалізувати корупцію» в оборонній сфері — ЦПК

Верховна Рада розглядає законопроєкт № 13423, який пропонує виключити кримінальну відповідальність за злочини під час…

29 хв. ago