Categories: Без рубрики

Відповідає нормам ЄС. Система моніторингу якості повітря в Києві пройшла незалежний аудит європейських експертів

Експерти з питань якості повітря Фінського метеорологічного інституту відвідали Київ та провели аудит столичної системи моніторингу якості повітря. Згідно з результатами незалежної перевірки, відповідні стаціонарні пункти моніторингу у столиці оснащені сучасним обладнанням, яке відповідає критеріям ЄС.

Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

«Ми щиро вдячні нашим фінським партнерам за цей візит та проведений аудит. Співпраця з європейськими інституціями, які мають багаторічний досвід у сфері моніторингу якості повітря, є надзвичайно цінною для нас, адже дає можливість отримати доступ до передових європейських підходів оцінки та контролю стану повітря. Сподіваємося на продовження нашої спільної роботи», – зазначив Олександр Возний.

За його словами, фінська делегація у складі Каті Ловен та Тоні Маттіли з Фінського метеорологічного інституту відвідала Київ та провела перевірку семи стаціонарних пунктів моніторингу якості повітря столиці. Візит делегації відбувся в межах українсько-фінського проєкту у сфері якості повітря (UFAIR), що фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндської Республіки, і спрямований на підтримку України у вдосконаленні системи моніторингу та управління якістю повітря відповідно до норм ЄС.

«Вражає, як Київ зміг забезпечити безперервний моніторинг якості повітря протягом останніх чотирьох років попри надзвичайно складні обставини. Під час нашого аудиту було встановлено, що автоматичні станції моніторингу добре оснащені сучасним та стандартизованим обладнанням, які відповідає критеріям ЄС. Також з українськими колегами обговорили подальші кроки щодо інтеграції київської системи моніторингу в європейську систему обліку якості повітря та передачу даних до Європейського агентства з охорони довкілля (EEA)», – сказала  керівниця групи з питань якості повітря та енергетики Фінського метеорологічного інституту Катя Ловен.

Нагадаємо, що в Києві функціонує найбільша в Україні автоматизована система моніторингу якості повітря. За її роботу відповідають 53 автоматичні пункти спостереження європейського зразка: 46 індикативних датчиків та 7 референтних пунктів. Дані з датчиків фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться в режимі реального часу на сайт https://asm.kyivcity.gov.ua/ і в застосунок Київ Цифровий.

Recent Posts

Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним — МЗС

Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів…

1 хв. ago

У МЗС України відреагували на путінське “перемирʼя” на День перемоги

Глава МЗС України, реагуючи на пропозицію російського диктатора Владіміра Путіна про так зване "перемир'я" у…

15 хв. ago

Своєю торговою війною Трамп завдав «удару під дих» російській економіці — The Economist

Індекс, складений банком Goldman Sachs, показує, що з кінця минулого року річне економічне зростання Росії…

25 хв. ago

У Москви є перевага в кількості дронів, а у Києва — в якості — The New York Times про «Лінію дронів»

Поки Україна побоюється, що США можуть відмовитися від військової підтримки, країні доводиться покладатися на власні сили.…

28 хв. ago

Польща підписала угоду з Westionghouse щодо будівництва першої АЕС

У Польщі підписано рамкову угоду про будівництво атомної електростанції.

31 хв. ago

Укргідроенерго отримало гроші на будівництво накопичувачів енергії

Україна отримає $70 мільйонів від Світового банку на встановлення потужних енергонакопичувачів на об'єктах гідроенергетики.

37 хв. ago