Ураження Силами оборони України літаків радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного командного пункту Іл-22 може відтермінувати майбутні ракетні удари росіян.
Long-range radar detection and control aircraft A-50
Про це заявила речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк під час брифінгу в «Media Center Ukraine – Ukrinform».
Фіксуємо збиття двох одиниць авіації. Причому не простих одиниць авіації, а тих, на яких розгорталися відповідні командні пункти.
Вона пояснила, що літак радіолокаційного виявлення А-50 фактично слугував «очима» противника, адже за допомогою «саме цієї машини та апаратури, яка передбачала його діяльність», окупанти спостерігали за територією України, і літак здійснював «наведення потужних ракетних ударів».
Саме за допомогою А-50 викривалася максимально ситуація з майбутніми цілями. Тому будемо розраховувати на те, що такий удар буде досить чуттєвим і щонайменше відтермінує майбутні ракетні ураження, — сказала Гуменюк.
Нагадаємо, що вранці 14 січня у мережі з’явилася інформація, що українські військові, ймовірно, збили російський рідкісний літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 над акваторією Азовського моря. Окрім того, їм вдалося підбити повітряний командний пункт Іл-22.
За даними експерта з питань авіації Анатолія Храпчинського, у Росії залишилося близько шести літаків А-50 та ІЛ-76, які використовуються для радіолокаційного виявлення та управління. Втрати цих літаків у ході війни з Україною є серйозною проблемою для російської армії.
Згодом стало відомо, що Збройні сили України все-таки знищили літак А-50, але повітряний командний пункт Іл-22 вцілів, хоча й не підлягає відновленню.
А-50 – літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, створений на базі військово-транспортного літака Іл-76. За часів СРСР літак повинен був стати аналогом західних літаків AWACS. А-50 – у буквальному сенсі “очі” російських військових, оскільки він здійснює розвідку, дає цілевказівки російським винищувачам та наводить ракети. Вартість одного літака понад 330 млн доларів США.
Іл-22М – повітряний захищений пункт керування, а також літак радіотехнічної розвідки, який створений за часів СРСР на базі пасажирського літака дальньої авіації Іл-18. На початку вторгнення російські терористи мали 12 таких літаків (із 33, виготовлених за часів СРСР). Один з Іл-22М був збитий “вагнерівцями” під час заколоту Пригожина у червні 2023 року.
Обидві моделі літаків станом на 2024 рік в Росії вже не виготовляються.
Кіберфахівці Служби безпеки затримали під Києвом ще одну агентку ФСБ, яка коригувала ракетно-дронові атаки РФ по…
Церемонія нагородження Encaenia відбудеться 25 червня. Реєстрація квитків для студентів, викладачів та випускників Оксфорду відкриється…
У межах зміцнення міжнародного партнерства щодо енергетики та відновлення критичної інфраструктури України один з енергетичних…
Як встановило розслідування, арештоване судно входило до складу “тіньового” флоту Росії, який Кремль використовує для…
Героїня розповіла, що спочатку й сама не знала, що відбувалося у 2014 році та не зовсім розуміла події наступних восьми років,…
Росія має віддати Владивосток Китаю, оскільки вплив КНР на цей регіон упродовж останніх років суттєво…