Україні потрібно додатково $12-15 млрд від західних партнерів, адже війна триватиме у 2025 році.
Servicemen from the Siberian Battalion of the Ukrainian Armed Forces International Legion are attending military exercises in the Kyiv region, Ukraine, on April 10, 2024, as Russia continues its attack on Ukraine. (Photo by Maxym Marusenko/NurPhoto via Getty Images)
Про це заявив голова Мінфіну Сергій Марченко в інтерв’ю виданню РБК.
Разом з тим Україна, за його словами, підвищуючи податки, теж має дати сигнал партнерам і «закрити роти» критикам, які говорять, що внесок самої України є недостатнім.
«Коли готували програму (з МВФ), один із ключових параметрів визначав, що активна фаза війни діятиме до середини 24 року. Як бачимо, цей прогноз не реалізувався. Тому зараз ми постійно обговорюємо з нашими партнерами, що нам потрібні додаткові фінансові гарантії, тому що війна триватиме до 2025 року і нам потрібно мати буфер», – сказав Марченко.
За словами міністра, у 2025 році від західних партнерів потрібні додаткові 12-15 мільярдів доларів. Він зазначив, що ці оцінки повністю відповідають дискусіям Мінфіну з МВФ.
«Вони також потенційно бачать це як додаткову потребу від того, що зараз у нас передбачено в програмі», – сказав міністр.
Водночас, на його думку, Україна, підвищуючи податки, теж має дати сигнал партнерам і «закрити роти критикам, які кажуть, що внесок самої України недостатній».
«Ми показуємо, що готові до найбільш непростих рішень, що ми свій внесок теж робимо. Ми виходимо до партнерів і говоримо: ось є дефіцит у 500 млрд гривень і ось є рішення як його перекрити. Але ми також чекаємо, що на 2025 рік ви нам дасте достатні фінансові запевнення, щоб ми могли профінансувати бюджет», – пояснив Марченко.
Наразі, за його словами, згідно з програмою МВФ, запевнень партнерів недостатньо, щоб уряд міг подати в Раду збалансований бюджет на наступний рік.
У Верховній Раді озвучили дефіцит бюджету Міноборони на 2024 рік. Тільки на грошове забезпечення не вистачає 36% від необхідної суми, або 430 мільярдів гривень.
У зв’язку з низкою фінансових проблем в Україні планують підвищити військовий збір до 5%. Також обговорюється запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців. Окрім того, розглядається підвищення ПДВ на рівні 2-3% для ФОПів на спрощеній системі оподаткування.
Однак деякі народні депутати виступають проти цієї ініціативи. Наприклад, депутат Олексій Гончаренко, який вважає, що це обвалить бюджет України.
Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…
Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.
На Сумщині поблизу державного кордону тривають інтенсивні бойові дії.
Після невдалої спроби перерізати трасу з Дніпропетровської області росіяни почали відступати. Речник оперативно-стратегічного угруповання військ…
Іспанія оголосила триденну жалобу для вшанування пам'яті Папи Франциска після його смерті 21 квітня у…
Повітряні сили ЗСУ завдали удару 19 квітня по місцю запуску дронів росіян.