Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова за перші 20 днів роботи отримала 3 876 звернень від військослужбовців. Найчастіші запити — ненаправлення на військово-лікарську комісію та лікування і проблема переведення бійців між підрозділами.
Ольга Решетилова
Про це вона повідомила у фейсбуці.
Військові скаржаться, що не можуть отримати направлення на лікування після поранень, а також на термінові та планові операції. Зокрема, йдеться про наслідки важких контузій, панічні атаки й гострі постравматичні розлади.
«Нескладно зрозуміти, що в такому стані ефективність виконання бойових завдань низька, а рівень смертності серед військовослужбовців у зв’язку із захворюваннями буде рости», — пише Решетилова.
Вона наголосила, що немає індивідуального підходу, а не виконувати рекомендації медиків, навіть власного підрозділу — це часто позиція командира. За її словами, військовослужбовці місяцями страждають від хвороб і зрештою «дуже часто просто йдуть у СЗЧ, щоб отримати медичну допомогу».
Омбудсманка розповіла про випадки, коли вона особисто дзвонила командирам, щоб пояснити ситуацію, і ті зрештою підписували необхідний рапорт.
«Увага до стану здоров’я військовослужбовця має стати пріоритетом як військових медиків, командирів підрозділів, так і всієї системи загалом», — наголосила посадовиця.
Також, за її словами, існує проблема з переведенням бійців між військовими частинами. Решетилова наголосила, що «дуже часто» командири не виконують наказ про переведення або спеціально переводять військовослужбовців попри їхню волю.
«Яскравий приклад з одного звернення. У військовослужбовця на фронті загинули брат і батько. Він має повне право звільнитися з війська. Але він не хоче звільнятися, єдине, про що він просить — перевести його в тилову частину, щоб було спокійніше мамі. Командир не погоджує, тягне час. Зрештою затверджує план переміщення його в піхотний підрозділ», — розповіла омбудсманка.
Вона також наголосила на проблемах СЗЧ, звернень від родин військовополонених та зниклих безвісти, випадках катування, побиття і жорстокого поводження від командування. Щодо останнього, то за 20 днів роботи надійшло 6 звернень.
Решетилова наголосила, що працює над ситуацією зі зниклими безвісти військовослужбовцями зі 155 бригади. За її словами, через «управлінський хаос» і неякісний облік особового складу дуже складно встановити обставини зникнення кожного військовослужбовця.
З усіх 3 876 звернень, 302 не стосувалися захисту військовослужбовців, їх скерували до різних відомств. Ще частина військовослужбовців або їхніх рідних потребували консультації або роз’яснення. У таких випадках обмудсменка надавала контакти юристів.
Нагадаємо, що заарештовані в Україні активи мають намір спрямовувати на допомогу в реабілітації військовослужбовців. Зокрема, заарештовані санаторії хочуть передавати для реабілітації військових за спрощеною процедурою.
Президент Франції Емманюель Макрон привітав нового канцлера Німеччини опівдні у дворі Єлисейського палацу в Парижі…
Напередодні Дня піхоти, в приміщенні столичного залізничного вокзалу «Південний» відкрилась виставка світлин з фронту авторства…
Netflix оголосив про масштабне оновлення інтерфейсу, яке включає новий дизайн та функції пошуку з генеративним…
Прессекретар глави Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що ініціатива Владіміра Путіна про припинення вогню до Дня…
Польське головування в ЄС завершиться 30 червня і перейде до Данії 1 липня, яка головуватиме…
Російський лідер Володимир Путін заявив, що наявність американських баз НАТО на території Румунії призвела до…