Categories: Без рубрики

Військові, які самовільно залишили свої частини вперше, замість ув’язнення повертаються на фронт — ДБР

Деякі затримані військовослужбовці, які вперше самовільно залишили частину і добровільно вирішили продовжити службу, були звільнені з-під варти.

Про це повідомили в пресслужбі ДБР.

“Державне бюро розслідувань проводить кропітку роботу щодо виявлення та повернення на службу бійців, які вперше самовільно залишили свої частини. Цій роботі сприяють нещодавні зміни до Кримінального кодексу України, які дозволяють судам ухвалювати відповідні рішення”, — йдеться у повідомленні.

Зафіксовані випадки СЗЧ

Наприкінці вересня 2024 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області ухвалив рішення не ув’язнювати військовослужбовця, який у грудні 2023 року без відповідних наказів залишив розташування військової частини, що дислокувалася на Дніпропетровщині.

Під час досудового розслідування кримінального провадження слідчі ДБР встановили місцеперебування військового та затримали його.

Чоловіку було повідомлено про підозру за самовільне залишення військової частини в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України).

У ДБР розповіли, що під час судового розгляду військовослужбовець заявив клопотання про звільнення його від відповідальності через бажання продовжувати військову службу в одній із частин, командир якої надав згоду на зарахування військового.

На підставі ч. 5 ст. 401 КК України суд постановив звільнити військового від кримінальної відповідальності.

Крім того, 2 жовтня 2024 року Біляївський районний суд Одеської області та Корабельний районний суд Миколаєва звільнили від кримінальної відповідальності двох військовослужбовців однієї з механізованих бригад. Один з них залишив місце служби у листопаді 2022 року, інший – у січні 2024 року, під час дислокації їхнього підрозділу у Вінницькій області.

Аналогічний вирок 7 жовтня ухвалив Саратський районний суд Одеської області щодо заступника командира роти іншої військової частини, який залишив місце служби у грудні 2024 року, теж під час дислокації на Вінниччині.

Правоохоронці затримали військових. Оскільки військові залишили місце служби вперше та добровільно вирішили продовжити нести службу, їх на підставі ч. 5 ст. 401 КК України було звільнено з-під варти. Керівництво однієї з військових бригад погодилося прийняти цих осіб на службу, тому вони продовжать захищати країну у складі цього військового підрозділу.

Яка відповідальність передбачена за СЗЧ

ДБР наголосило, що самовільне залишення військової частини або місця служби без поважних причин, вчинене в бойовій обстановці, карається позбавленням волі до 10 років.

“Тому ті, хто вперше потрапив у таку ситуацію, мають шанс повернутися у стрій, допомогти своїм побратимам боронити країну і продовжувати жити без докорів сумління та конфліктів із законом”, – додали у пресслужбі.

Recent Posts

У Запоріжжі вулиці патрулювтимуть дрони

Правоохоронці патрулюватимуть вулиці прифронтового Запоріжжя за допомогою безпілотників

5 хв. ago

На Харківщині Сили оборони розбили штурмову групу росіян

На Харківському напрямку бійці 3-ї окремої штурмової бригади відбили спробу штурму з боку російських загарбників.

12 хв. ago

Кількість постраждалих унаслідок російського обстрілу Харкова зросла до 112

У Харкові кількість постраждалих унаслідок уранішнього російського обстрілу зросла до 112, із них – восьмеро…

18 хв. ago

Урядовий сайт США про COVID-19 тепер розповідає про «витік вірусу з лабораторії» у Китаї

Урядовий сайт США, де була зібрана інформація про COVID-19, тепер розповідає про «витік вірусу з лабораторії» в Китаї…

32 хв. ago

Заява Рубіо про відмову США від посередництва між Україною та росією відображає позицію Трампа — CNN

Державний секретар США Марк Рубіо передавав позицію президента Дональда Трампа своєю заявою про те, що…

37 хв. ago

Після атаки РФ по Харкову Зеленський звернувся до США і партнерів

Після ракетної атаки РФ по Харкову президент Володимир Зеленський знову звернувся до США та партнерів стосовно додаткових…

47 хв. ago